Старосинявська центральна бібліотека

  • Stormy coast

    Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

  • Splash!

    Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

Видатні люди Старосинявщини

БІЛАНЬ  ЛЮДМИЛА ГРИГОРІВНА

Народилась 26 лютого 1970 року в Старій Синяві Хмельницької області і до заміжжя проживала в селі Паплинцях, де  зараз проживають її мама і сестра.

З 1991 року проживає в м. Стрий, працює в Стрийській центральній районній лікарні бібліотекарем, разом з чоловіком виховує двох синів.

Перші спроби написання віршів були ще в шкільні роки, але знайомство читачів з поезією Л.Білань  відбулося у 2000 році після публікації у Стрийській районній газеті та журналі „Дзвін”.  Згодом у 2001 році вийшла в друк збірка поезій  „Секрет щастя”, а через рік доповнення до неї.

Поезія пронизує все життя Людмили, вірші народжуються постійно з найменшого приводу і стосуються всього: починаючи з квітів і закінчуючи почуттями закоханих. У них і філософські роздуми про людське існування, і спомин про веселі дитячі роки, насолода від кожної миті     життя, відгук чутливої душі на кожну пору року.

У 2005 році  Людмила Білань написала вірш  „Моє село”, присвячений мальовничому куточку Поділля  селу  Паплинці.

 

БРИЛА НІНЕЛЬ ОЛЕКСАНДРІВНА

Брила Нінель Олександрівна народилася на Уралі в 1942 році, закінчила Кам'янець-Подільський культурно-освітній технікум.

Нінель Олександрівна Брила майже 50 років проживає в  Старій Синяві в районі цукрозаводу. Розпочала трудову діяльність вожатою в Ілятківській школі в 1963 році, потім перейшла працювати в дитячий садок, де працювала до 1979 року.

З 1979 року працювала в будинку культури цукрозаводу завідувачем дитячим сектором.

Неодноразово нагороджена грамотами, дипломами, кубками в обласних і районних конкурсах. Активна учасниця агітбригад, концертів.

Автор трьох книг для дітей: «Для малят і про малят» (2007 р.), «Картинки-веселинки» (2009 р.), «Дитячий дивосвіт» (2009 р.).

Неля Олександрівна із чоловіком виховали дочку, мають онука.

КИРИЛКОВА ЮЛІЯ АНАТОЛІЇВНА

Читати далі ...

МОНЧАК МЕФОДІЙ СТЕПАНОВИЧ

(1915 р. с. Харківці Старосинявський р-н – 17.01.1944 р., м. Київ)

Його армійська служба проходила з 1937 року після закінчення артилерійського училища. На війні з  1941 року, воював на Південно-Західному, Брянському, Першому Українському фронтах.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 грудня 1943 року за успішні рейди на Правобережній Україні по тилах ворога заступнику командира 4-го винищувального протитанкового артилерійського полку РГК, гвардії капітану Мончаку Мефодію Степановичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Нагороджений орденом Леніна, орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, двома орденами Червоної Зірки.

 Загинув весною 1944 року. Похоронений у Парку Слави в місті Києві. Але наш земляк-герой повернувся у постаменті в своє рідне село. У місцевій школі, яка носить його ім’я , встановлено меморіальну дошку, на якій напис : „У цій школі в 1923 – 1928 роках навчався Герой Радянського Союзу Мончак Мефодій Степанович, який загинув у боях з німецько-фашистськими загарбниками”.

 

ТИМОЩУК ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

(1923 р., с. Харківці Старосинявський р-н)

         Працював слюсарем в Далекосхідному геологічному управлінні. В ряди Радянської Армії був призваний в 1941 році. На фронті служив розвідником в 28-ій гвардійській стрілковій дивізії.

         Розвідник, комсомолець, гвардії сержант Тимощук Володимир Михайлович відзначився в бою на Бєлгородському напрямку. Читати далі ...

ДІДУК ЄВА ПЕТРІВНА

(30.05.1900р., с. Теліжинці Старосинявського району - 09.11.1964 р., там же)

Після вступу в колгосп у 1930 р. весь час працювала ланковою по вирощуванні цукрових буряків. За сумлінну працю колгосп неодноразово посилав на Всесоюзні виставки до Москви, Києва, обласні виставки. В 1937-1938 рр. вирощувала по 574-621 центнерів цукрових буряків з гектара. Такі високі врожаї утримувала понад 30 років. В 1939 р. була нагороджена медаллю «За трудову відзнаку».

В 1941 р. сім’я була евакуйована в Тамбовську область. Перебуваючи в евакуації, Дідук Єва Петрівна працювала на різних роботах.

Після закінчення війни сім’я повернулася додому. Єва Петрівна разом з земляками взялася за відродження рідного колгоспу на посаді ланкової.

За високі досягнення в вирощуванні цукрових буряків Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26 лютого 1958 року Дідук Єві Петрівні присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот».

 

 

ЛЯТАВСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

(26.07.1915 р., с. Гулі Барський р-н Вінницька обл. - 29.01.1995р., с. Пасічна Старосинявський р-н.)

У 1935 р. закінчив Говірський сільсько­господарський технікум. З 1939 по 1946 рр. - служив у лавах Радянської Армії, з них в 1942-1944 рр. - у блокадному Ленінграді.

Читати далі ...

БЕЗПЕЧНА  РАЇСА  ЯКІВНА

        Народилася в 1946 році в смт. Стара Синява Старосинявського району Хмельницької області.

         Закінчила Старосинявська середню школу і поїхала в Москву, де закінчила Московський інститут народного господарства ім..Плеханова. Кандидат економічнтх наук.

         20 років працювала    у Центральному  науково – дослідному економічному інституті Держплану Російської федерації.Пройшла шлях від молодшого наукового співробітника до завідуючої сектором .Була членом наукової ради.

         Коли розпочалась перебудова  пішла в комерційну фірму. Спочатку була комерційним директором відомого в Москві                     і Росії кінооб’єднання „Паритет”. Виготовляли власні фільми, організовували прокат американських.

         Тепер Раїса Безпечна працює генеральним директором російського фонду розвитку телебачення.

ЧИЖ ІВАН СЕРГІЙОВИЧ

Народився 1 травня 1952 року в с.Пишки Старосинявського району Хмельницької області.

Після закінчення середньої школи працював механізатором у колгоспі, служив у лавах Радянської армії.

Закінчив факультет журналістики та юридичний Київського державного університету їм, Т.Г.Шевченка ( журналіст, спеціаліст права), а також Російську академію управління (фахівець у галузі державного управління), захистив міжнародний сертифікат менеджера.

Читати далі ...

ЗАРУЦЬКИЙ  ВОЛОДИМИР  МИКОЛАЙОВИЧ

Соліст Державного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії.

Народився в 1966 році в селі Паплинці Старосинявського району Хмельницької області.

Закінчив Кам’янець-Подільське культурно-освітнє училище. Потім служба в Німеччині, да армійські будні проходили у Державному військовому ансамблі (СГВ).

Праював рік актором у Хмельницькому обласному музично-драматичному театрі ім.Петровського.Потім перевівся у філармонію  вансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля», де й працює до нинішнього часу

Талановитий співак. У його репертуарі низка українських пісень та пісень сучасних авторів.Неодноразово брав участь як соліст  у звітних концертах ансамблю в Національному Палаці «Україна» (Київ) . У складі ансамблю гостролював з концертами по Україні, колищньому СРСР.Виступав на міжнародних фольклорних фестивалях: в Греції, Польщі, Іспанії, Франції, Німеччині. Його виступи користуються незмінним успіхом у слухачів і критиків.

За високу професійну майстерність, активну концертну діяльність відзначений премією імені Владислава Заремби у галузі музичного мистецтва.

 

ЛЕВИЦЬКИЙ  АНАТОЛІЙ  ЯКОВИЧ

Заслужений артист РРФРС.

Народився  в 1931 році в селі Ожарівка Старосинявського району Хмельницької області в сім’ї колгоспників.

В 1949 році пішов до лав Радянської Армії.Після служби поступив в Київську консерваторію, викладачем якої був композитор Паторжинський.

Після закінчення консерваторії був направлений в м. Новоросійськ в оперний театр.

Нині проживає в м. Новоросійську, пенсіонер. 

Читати далі ...

Вовк  Дмитро Михайлович

       Кандидат ветеринарних наук, доцент  кафедри  ветеринарної фармакології  та токсикології Національного аграрного університету, заслужений працівник сільського господарства України, ветеран праці.

Народився в селі Заставцях Старосинявського району в робітничо –селянській родині.Шестилітнього Дмитрика зарахували до сільської семирічки, а в 1957 році після закінчення Старосинявської  середньої школи поступив до Новоселиць кого зооветтехнікуму.

 Одержавши диплом, за направленням працював ветфельдшером Новосинявської ветеринарної дільниці.

         Закінчив академію з червоним дипломом, спеціальність – ветеринарний лікар. У студентські роки Дмитро одружується. За розподілом сім’я молодих лікарів Дмитра та Раїси Вовк отримали призначення  на Волинь. Дмитро Михайлович працює заступником головного  ветлікаря Любешівського району.Відпрацювавши три роки , сім’я переїздить на Київщину. Там глава сімейства став головним ветлікарем радгоспу „Майданівський” Бородянського району .

     З       березня 1973 р. по квітень 1976 р. він -  аспірант кафедри фармакології і паразитології УСГА. Під науковим керівництвом професора С.В.Баженова виконав і успішно захистив кандидатську дисертацію.

Читати далі ...

ОЛЕКСАНДР ТРОХИМОВИЧ РОМАНЕНКО

("СКІФ")

Розвідник, селищний голова Старої Синяви Олександр Романенко загинув у боях за Іловайськ в ніч з 19 на 20 серпня 2014 р..

Олександр Трохимович був головою селищної ради з 2010 року, також очолював району організацію Спілки ветеранів Афганістану. Пройшовши коротку підготовку у Нових Петрівцях під Києвом, він подався добровольцем у Національну Гвардію. Біля двох місяців прослужив розвідником у батальйоні “Донбас” під таємним ім'ям Скіф.

“Олександр Трохимович був двічі в Афганістані, був добре підготовленим у військовій справі, 42 рази стрибав із парашутом. Не міг змиритися, що йдуть воювати хлопці, які ніколи не тримали зброю в руках, - розповідає голова Старосинявської районної ради Оксана Бондарчук. - Він був сильною духом людиною, відчував, що щось має трапитися, але не показував цього. Перед від'їздом зібрав колег, сказав: “Сподіваюся, що все буде гаразд і я повернуся, але давайте посидимо і просто поспілкуємося”.

Односельчани хотіли придбати бронежилет для Олександра Романенка, та він відмовився, запевнивши, що вже має. Так само відмовився від зібраних волонтерами коштів.  В Олександра Трохимовича залишилася дружина, син та донька.

ШАЛАТОВСЬКИЙ ВАДИМ ВОЛОДИМИРОВИЧ

("ХМЕЛЬ")

    Вадим Шалатовський родом із Старосинявського району (с. Пасічна). Проживав він у селі Ружичанка, що біля Хмельницького. Вадим був мобілізований до лав Збройних сил України і з серпня 2014 року брав участь у бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції. 

Дата та місце народження: 5 березня 1983 р., с. Ладиги, Старокостянтинівський район, Хмельницька область. 

Дата та місце загибелі: 5 вересня 2014 р., с. Весела Гора, Слов'яносербський район, Луганська область.

Звання: Солдат.

Читати далі ...
Нові надходження
Акція

Рекомендуємо
ознайомитись

Акція

Архів
записів

Акція

Наші партнери

Старосинявська громада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
УБА
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Конструктор сайтов - uCoz -->

Наша адреса:

смт Стара Синява вул. Грушевського, 61

тел. (03850)2-03-30

e-mail: bibliosinyava@i.ua

Сайт://sinyava-cbs.at.ua

Графік роботи:

Щоденно з 9:00 до 18:00

Неділя з 9:00 до 17:00

Вихідний – субота

Остання середа місяця – санітарний день

Вхід адмін