Старосинявська центральна бібліотека

  • Stormy coast

    Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

  • Splash!

    Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

Нові надходження

Маємо видатного письменника. Він один заступає собою цілу нашу епоху. Писано-переписано множество слів і сторінок. А достатньо його одного. Навіть забагато для одного життя, для однієї смерті. Отже, Бог послав нам велику війну, божевільне випробування. Ми його, може, й не подужали б. Але прийшов Гуменюк і перепровадив нас на інший берег. Звідти все добре видно. Все, що за нами. Усе, що трапилося з нами на хитавицях війни.

Наприкінці третього тисячоліття до Різдва Христового, коли Земля вступала у Сварогову ніч і насувалися зловісні часи, волхви-укри постановили відкрити для свого племені таємницю сакрального знаку Чорне Сонце. Саме цей магічний символ здатний був дати людям нове джерело енергії, аби вони вистояли в годину найтяжчих випробувань. Цей знак забезпечував тісний зв’язок із предками, а отже, давав особливу силу та витривалість. І горе було тому, хто не чув голосу прабатьків, голосу рідної крові. Чорне Сонце спалювало йому душу.

Керівник і засновник Школи розвитку SPE, функціональний психолог, автор книг «Великий оратор», «Особиста стратегія виживання людини», «Мистецтво відповідального спілкування», «Книга запитань», «Історії і притчі для тренінгів і для життя», «Багатство, як спосіб мислення», «Спосіб мислення як багатство», «Створюй! Дій! Досягай!», «Як виховати успішну дитину?» та інших, головний редактор психологічного журналу «Експеримент», тренер з особистісного розвитку, автор програм більш ніж 25 унікальних курсів з загальною тривалістю проведених тренінгів понад 4500 год

Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна краще зрозуміти сьогодення й уявити майбутнє. Розгорнувши цю книжку, ви поринете в дивовижний світ української минувшини: звичаї й обряди, шановані свята й традиції, розповіді про сімейну й трудову обрядовість у різних куточках України. Деякі з цих традицій живуть лише на сторінках книжок, інші міцно ввійшли в наше життя, але всі вони відображають морально-етичні настанови наших предків, є безцінним надбанням, справжньою мудрістю, яка передається з покоління в покоління.

Роман Зінаїди Тулуб «Людолови» — один з найкращих українських історичних творів ХХ століття. У ньому автор, спираючись тільки на вірогідні джерела і документи, змальовує життя України на початку XVII століття, коли гетьманом був Петро Конашевич-Сагайдачний. «Людолови» — це своєрідна художня енциклопедія тих буремних часів. Сторінки роману читаються з неослабним інтересом. 

Процес читання «Маріупольського процесу» був би легким (з огляду на стиль твору), якби не серйозність явищ, про які в ньому йдеться. Тому читачам може бути важко читати цю книгу, як важко буває читати звіти з фронту: за кожним рядком: страждання. Роман цей доповнює наші знання про війну і про українців на війні й породжує знання, що страждання минуть, а українці і Україна будуть…

Книга спогадів Кріса Кайла, військовослужбовця підрозділу спецоперацій ВМС США «морські котики», визнаного найуспішнішим снайпером у військовій історії США, розкриває перед нами американський погляд на військовий конфлікт в Іраку.

Ця книга стала основою для однойменного кінофільму, знятого славетним Клінтом Іствудом.

Книга, яка спростовує міфи про Другу Світову війну.
"Міфи про війну колишню стали зброєю у війні теперішній. Тому їх розвінчання важливе, щоб зрозуміти, як було насправді, побачити справжнє обличчя однієї з найбільших трагедій історії".
Володимир В`ятрович
У книжці - вибрані 50 сюжетів від 15 авторів. Робота істориків ґрунтується на довготривалих дослідженнях та опрацюванні розсекречених документів. Її результати свідчать: ці сюжети - міф.
Війна і міф. Невідома Друга світова [Текст] : 1939-1945 / Укр. ін-т. нац. пам'яті ; [авт. кол. І. Бігун та ін.]. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 272 с. : іл. – Бібліогр.: с. 255-268.

Тут мені треба пояснити, чому саме я, корінний американець, займався цією темою і навіщо це мені було треба? Мене не раз про це питають, і не раз мені хотілося запитати у відповідь: а що потрібно було мільйонам росіян, євреїв, вірменів, зрештою, українців у цій далекій, Богом забутій країні — моїй Америці? Тому що американські громадяни українського походження вимагали досліджень, і мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. І так само, як не можна займатися історією голокосту і не стати хоч би напів’євреєм, так само не можна займатися історією дослідження голодомору і не стати хоча б напівукраїнцем. Я втратив над цією роботою забагато років, щоб Україна не стала більшою частиною мого життя. Зрештою, словами Мартіна Лютера, тут я стою, бо інакше не можу.

      Сердунич, Л. А. Зайдам-зась!:поезія, проза/Л. А. Сердунич.- Хмельницький:  Цюпак, 2016.- 80с.

      Нова збірка подільської поетеси     і громадської активістки Любови Сердунич – це твори громадянської тематики, зокрема, про національне піднесення під час всенародного повстання проти режиму Януковича   (т. зв. Революції Гідности)   та путлерівсько – української війни. У цьому не великому за обсягом доробкові – великий біль за долю України. Вимога часу і лейтмотив збірки – Україна передусім для українців.

    Видання стане у нагоді захисникам України, шанувальникам українського слова, культпрацівникам, навчителям, памолоді і всім, кому не байдужа доля рідної Неньки України.

 

У виданні вперше публікується праця «Дипломатична історія України» Є. А. Слабченка, українського громадського діяча в еміграції, кінорежисера, кінооператора, колекціонера бібліотечних і архівних зібрань, відомого у світовому кіномистецтві як Ежен Деслав (8.12.1899?10.09.1966). Машинопис праці зберігається в архіві Осередку української культури і освіти (Вінніпег, Манітоба, Канада). У праці висвітлено історію України як суверенної держави від Київської Русі до Української Народної Республіки через процес боротьби за незалежність шляхом як дипломатичних зусиль, так і збройної боротьби, її ролі як регіонального і міжнародного гравця, налагодження контактів з іншими країнами та організації дипломатичної служби. Особливість тексту полягає в популярному стилі викладу, підкресленій демонстрації відданості автора українській ідеї, героїзації подвигів козацтва, інтересі до питань дипломатичного протоколу, висвітленні української історії через дипломатичні акції. До тексту додано археографічну передмову, коментарі та біографічний нарис упорядника І.Б. Матяш про Є. А. Слабченка, в якому висвітлено життєвий шлях митця і дослідника, проаналізовано його діяльність як колекціонера української документальної спадщини та дослідника дипломатичної історії.

Відмашку катастрофі в Донбасі було дано в середині 90-х... Коли із київського найвищого кабінету цей край віддали в «лізинг». Донбас потрапив під потрійний тиск — соціальний, національний, кримінальний. Тому великим лицемірством є обговорення «спеціального статусу» окремих територій на олігархічних телеканалах. Велика частина українців повинна розуміти свою провину за те, що дозволила прийти до влади таким політикам, які зруйнували наше внутрішнє взаємне тяжіння, реалізували злоякісні технології розбрату. Ми — українці — немало завинили одне перед одним і дозволили ворогу цим скористатися. Зараз Донбасу потрібен не «спеціальний статус», а Стратегія повернення до норми. Ті, хто критикує Мінські домовленості, робить це небезпідставно. Але до Мінського «котла» ми йшли 20 років. Для багатьох лише зараз ця проблема стала видимою… І наша публіцистична добірка, насамперед для них, буде «швидкою допомогою». Ця книжка — про моральну відповідальність і готовність вчитися на своїх помилках. Тому її нелегко читати, але потрібно зробити зусилля.

...На наших очах відбувся «тектонічний зсув». Столітня «плита», яка сковувала на­ціональний характер, дала глибоку «тріщину». І у найбільш небезпечний для країни і народу час на авансцену світової історії вийшли нові українські характери. Нові герої. Колись вдумливі західні дослідники порівнювали хоробрих українських козаків із римськими легіонерами. І тепер ланцюжок звитяги знайшов своє продовження… Жертовність — це часто відтермінована плата за помилки політиків, що й призвело до Катастрофи — війни й окупації території... Але ми хочемо нагадати і закарбувати у пам’яті подвиги, неймовірні щоденні вчинки людей — і на Майдані, і на сході... Ця книжка про те, які надзвичайні сили має український народ, якою мірою він був «спроектований» як народ свободи. У чому суть національної безпеки? У мене є, може, не надто серйозна за формою, але серйозна за змістом відповідь: щоб українські чоловіки подобалися українським жінкам! Чи не найбільше, що ми всі здобули в часи випробувань, — це точне відчуття: ми маємо що захищати і кого любити.

У романі Володимира Яворівського «Марія з полином наприкінці століття» трагедія чорнобильської катастрофи розкривається через долю родини Мировичів, батьківська оселя якої була в селі Городища, розташованого всього за двадцять километрів від атомної станції. Автор, нічого не приховуваючи і називаючи речі своїми іменами, оприлюднює страшну правду про справжні наміри й шляхи імперії до дешевого збагачення, нехтування Москвою долями України й українців.

«Книжка «Повернення в Царгород», хоч і стосується подій тисячолітньої давнини, виглядає на сьогодні гостро актуальною. Адже вона не про те – «бути нам чи не бути?». Зрозуміло, бути! Але – «ким бути?», «якими бути?».

      Давно вже не новина, що Україна – не Росія. Про це – всі наші попередні книжки. А топ-новиною для багатьох стане те, що Росія – не Русь.

     «Повернення в Царгород» - це інтелектуальний «аперитив», який розпалює потребу пізнання і вивчення Сходу, осмислення наших відносин із Туреччиною, з Кримським ханством, зі світом величної Візантії, які було штучно загальмовано.

  «Повернення в Царгород» - це «ключі» від нашої суб`єктності, самобутності, від нашого справжнього місця в Європі і світі. Загублені, вони лежали та чекали, коли ми потрудимося їх підняти і не побоїмося ними скористатися... Цей час настав.»

Ця книга – діалог істориків, географів, літературознавців, письменників і публіцистів про час і простір підавстрійської Галичини від кінця XVIII ст. до Першої світової війни, розпаду Дунайської монархії. Насамперед показано історичну спадщину «довгого» XIX ст. У цей час у складі Австро-Угорської монархії Галичина стала нафтовим Клондайком та Ельдорадо — одним із світових центрів видобутку «чорного золота».

В кінці XIX — на початку XX ст. до неї була прикута увага багатьох політиків і міжнародних компаній: на певний час край став об’єктом конкуренції між представниками великого капіталу. У столиці Галичини з’явилася перша на українських землях газета, запущено дирижабль, залізничний потяг і трамвай, на базі дрогобицької нафти винайдено гасову лампу. Там з’явилися перші українські партії, наукові товариства, студентські об’єднання, кооперативні структури, парамілітарні і скаутські організації, бальнеологічні курорти, футбольні та хокейні команди. Карпатський край кінця XIX — початку XX ст. став П’ємонтом не лише для українців, але й поляків, які здобули неоцінений управлінський досвід у Галицькому сеймі і Віденському парламенті; батьківщиною для галицьких євреїв, які теж бажали політичних свобод, національно-державного усамостійнення.

 Баранов, Віктор. Смерть по - білому. Заплава: романи / Віктор Баранов. - Київ: Ярославів Вал, 2013. - 360с.: іл.

Корсак І. Запізніле кохання Миклухо-Маклая: роман. – Київ: Ярославів Вал, 2016 р.
Знайти себе і своє кохання – така звивиста й неймовірно трудна дорога… На ній всесвітньо відомий вчений і мандрівник Миклухо-Маклай має зустрітися з кремінними кігтями тигра і пащами роздражнених крокодилів, верхи на слонах здолати півконтинента і ночувати серед канібалів, дослідити племена, досі незнані, і закласти основи низки нових наук. Як підкорював острови і жіночі серця український Колумб, і що відбувалося в його душі?

Вітвіцька Н.  Україна переможе. Книга десята: поезія, проза/ Н.В.Вітвіцька.  -Хмельницький: Цюпак А.А., 2015. - 304 с.

Книга Надії Вітвіцької "Україна переможе" дарує читачеві переживання, незабутні враження, світлі і прекрасні емоції у ліричних віршах, піснях та прозі. Твори письменниці глибоко патріотичні. Вони спонукають читачів замислитись над сенсом життя. переживання за долю України, рідного народу виливаються болем у рядки.

У книзі вміщено частину світлин подолян, полеглих у боях за Україну. Вічна пам'ять і вічна слава героям!

Реабілітовані історією: у двадцяти семи томах. Хмельницька область / редакція тому: М.В. Загородний (голова) та ін. - Упоряднкики: Л.Л. Місінкевич, Р.Ю. Подкур. - Біографічні довідки : Ю.А. Довгань, Л.А. Кривега, О.М. Фандуль. - Кн. 6. - Хмельницький, 2015. - 1174 с.

У книзі шостій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Хмельницька область» опублікована стаття про реабілітацію жертв політичних репресій у середині 1950-х–2000-х рр.
У розділі «Нариси про репресованих» друкуються статті про вчених К. Туркуло, Д. Богацького, просвітянина Є. Кондрацького, селянина А. Гойса, ксьондза Й. Ковальського та ін.
Видання містить біографічні довідки про колишніх в’язнів Старокостянтинівського, Старосинявського, Чемеровецького, Шепетівського, Ярмолинецького районів, які зазнали безпідставних політичних репресій.

Історія європейської цивілізації. Греція / під ред. Умберто Еко; пер. з італ. О.В. Смінтіна, І.С. Горнова, О.О. Феденко, С.А. Кулініч, І.В. Раєвська, В.О. Пшоняк, І.М. Потапова, О.А. Юдін, Д.Ю. Кондакова ; худож. - оформлювач Л.П. Вировець. - Харків: Фоліо, 2015. - 863 с.: іл.

Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до XX століття І поділений на три основних блоки: Античність (3 томи — Близький Схід, Греція, Рим), Середньовіччя [4 томи — Раннє середньовіччя. Високе середньовіччя.. Пізнє середньовіччя, XV століття) і Сучасність (5 томів — XVI— XX століття). При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник — видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко — керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія. Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка. Музика. Статті до дисциплін написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі.
«Історія європейської цивілізації. Греція» — це сучасна енциклопедія історії Європи, яка надає повну картину політичного, військового та культурного світу Стародавньої Греції від початку палацової фази мінойської цивілізації (близько 2000 року до н. е.) до завершення Ахейської війни, останньої спроби відкритого повстання проти Риму (146 рік до н. е.).
Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом — всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

Журавлі у чорному: Голодомор 1932-1933р.р.  у творчості письменників Хмельниччини / заг. ред. В. Горбатюк. - Хмельницький: ФОП Мельник А.А., 2015.- 100с.

До цієї книги входять твори членів Хмельницької обласної організації Національної спілки писменників України, які розповідають про трагічні події в історії українського народу - голодомор 1932-1933р.р..

Захар'єв В. Старосинявська громада: минуле і сьогодення : наук.- пізнавальне видання . - Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2016 . - 48с. : іл. 

 

Бібліотечний фонд Старосинявської ЦБС на 1 січня 2017 року становить 184147 примірників видань, з них: книг і брошур – 178399 примірників, журналів – 4657 примірників, газет – 996 комплектів, аудіовізуальних матеріалів – 6 примірників, електронних видань – 81 примірник, інших(карти) – 8 примірників.
Протягом 2016 року до бібліотек ЦБС надійшло 2696 примірників видань, що становить 1,45 % до фонду ЦБС.
З них: книг – 2215 примірників, журналів – 406 примірників, газет – 74 комплекти, електронних видань – 1 примірник.
Використано  коштів загального фонду – 33498 грн.    
З них: на придбання книг – 22500 грн., придбано 609 примірників видань
В т.ч.: ЦРБ – 5167 грн., придбано 100 прим. книг 
РДБ – 3238 грн., придбано 82 прим. книг 
сільські бібліотеки – 14095 грн., придбано 427 прим., в середньому на 1 сільську бібліотеку використано - 742 грн., придбано – 22 прим. видань.
                        
На передплату періодичних видань – 10998 грн., з них на ІІ півріччя 2016 р. – 2998 грн., на І півріччя 2017 р. – 8000 грн. в тому числі: ЦРБ – 2977 грн., РДБ – 1680 грн., сільські філіали – 6341 грн. 
Використано коштів спеціального фонду – 0 грн.

Бібліотечний фонд бібліотек ЦБС поповнювався за рахунок різних джерел:
-    Бюджетні надходження – 609 примірників на суму 22500 грн.
-    «Державні програми» – 1322 примірники на суму 97941 грн.
-     Подарункові надходження – 97 примірників на суму 2671 грн.
-    Взамін втрачених читачами та погашення нестачі – 107 примірників на суму 2865 грн.
-     Обласний обмінний фонд – 81 примірник на суму 4438 грн.
-     Періодичні видання – 480 прим.
Сільські бібліотеки-філіали отримали 1909 примірників нових надходжень (70,8%), ЦРБ – 458 прим. (17%), РДБ – 329 прим. (12,2%) загального надходження до ЦБС.
Розподіл книг отриманих за Державними програмами: сільські бібліотеки-філіали отримали 1037 примірників книг (78,4%), ЦРБ – 164 прим. книг (12,4%), РДБ – 121 прим. книг (9,2%)
 

Нові надходження
Акція

Рекомендуємо
ознайомитись

Акція

Архів
записів

Акція

Наші партнери

Старосинявська громада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
УБА
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Конструктор сайтов - uCoz -->

Наша адреса:

смт Стара Синява вул. Грушевського, 61

тел. (03850)2-03-30

e-mail: bibliosinyava@i.ua

Сайт://sinyava-cbs.at.ua

Графік роботи:

Щоденно з 9:00 до 18:00

Неділя з 9:00 до 17:00

Вихідний – субота

Остання середа місяця – санітарний день

Вхід адмін