Головна » 2020 » Февраль » 13 » Зустріч – спомин «Чужиною забрані долі…»
Зустріч – спомин «Чужиною забрані долі…»

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом 10 років брали участь у війні на території цієї країни. «Афганістан… Це слово тривожить не одну людську душу. У пам’яті – події цієї війни будуть жити вічно, написані кров’ю солдатів, слізьми матерів, наречених… Афганська війна – сама трагічна сторінка історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше, ніж Велика Вітчизна. Її ніхто не оголошував, але вона забрала життя українців і залишила по собі невиліковні рани у 150тис. українських родин.

12 лютого 2020 року в Йосипівській сільській бібліотеці-філіалі відбулася зустріч – спомин «Чужиною забрані долі…» з воїном – афганцем жителем с. Йосипівка Мамчуром Сергієм Степановичем, присвячена 31-й річниці виведення військ з Афганістану, який поділився важкими спогадами з учасниками зустрічі, а саме дітьми та молоддю села про роки служби в чужій країні – Афганістан. Бібліотекар Гурина Олена Михайлівна розповіла, що через пекло Афганської війни пройшли 116 наших земляків зі Старосинявщини, з них двоє загинули: Микола Валерійович Поліщук (21.05.-19.02.1980), Євген Васильович Шапко (20.01.1964-6.08.1967). Ми маємо пам’ятати страшні події афганської війни, і знати, що серед нас живуть люди які у 18-19-20 років ще зовсім юними й молодими стали учасниками бойових дій. Кожен четвертий із сотень тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях- українець. Хвилиною мовчання учасники зустрічі вшанували пам’ять загиблих воїнів.

О, Україно. Ніжно пригорни

Усіх живих своїх синів, як мати

Щоб ми уже не бачили війни

Не чули, щоб ніколи звук гармати.

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 280 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0