Фейк, пропаганда, дезінформація, маніпуляція, фішинг, вішинг... Саме про ці важливі проблеми сьогодення говорили під час антифейкової інтелектуальної гри «НотаЄнота», яка тривала майже 2 години.
«НотаЄнота» – це командна гра, мета якої – розвивати критичне мислення та на основі реальних кейсів показати, як працюють фейки та дезінформація, навчити визначати ворожі впливи та як протистояти маніпуляціям.
Організувала та провела гру координатор Хабу цифрової освіти Алла Паламарчук.
І в цій грі залюбки взяли участь 22 учасники – учні 9-А та 10-А класів Старосинявський ліцей імені Олександра Романенка та їх класні керівники. Учасники об’єднались в 4 команди: «Бандерики», «Патрончики», «Єдність» та «Світ». Роль журі виконувала бібліотекар Старосинявської бібліотеки для дітей Олена Поліщук.
Коли вороги робили «жест доброї волі» в Херсоні, прихопили з собою улюбленця багатьох мешканців міста – єнота Віталіка. Вони ж його не лише вкрали, а почали використовувати у своїй пропаганді. Нашого Єнота Віталіка вони перейменували на Хєрсі. Створили окремі телеграм-канали, де збирали кошти на потреби «СВО», розказували, що віддали єнота у Мелітополі у тамтешній університет на спеціальність «Інформаційна безпека». Окремо зробили шеврони з єнотом Хєрсі і постили малюнки дітей, які дуже люблять єнота Хєрсі. Тільки один телеграм-канал мав понад 76 тисяч підписників…
Врятувати єнота з пропагандистського полону – така мета інтелектуальної гри, авторкою якої є Альона Романюк, викладачка Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, НУ «Києво-Могилянська академія», ведуча телепроєкту «Анатомія брехні».
5 раундів, 31 завдання дозволили присутнім прокачати навички критичного мислення та нагадати собі багато корисного. А наш головний герой гри – єнот – додавав невимушеної атмосфери.
Під час гри учасники навчилися відрізняти фейки та правдиву інформацію щодо повномасштабної війни на території України; випробовували свої сили у перекладі з «Новомови» на українську; чистили свій інфопростір за допомогою «Єнота-полоскуна»; розв’язували ребуси; працювали з фото- і відеофейками, «Перевіряли свій зір», а отже, розвивали свій інфомедійний імунітет та навички критичного споживання інформації із сучасних ЗМІ.
Урочисто вручені дипломи справжнім єнотам-фейкоборцям:
за І місце в антифейковій грі команді «Світ»
за ІІ місце в антифейковій грі команді «Бандерики»
за ІІІ місце в антифейковій грі команді «Єдність».
Схвальні відгуки учасників гри свідчать про те, що такий формат навчання є корисним, цікавим та дієвим.
Дякуємо всім, хто довірив нам зміцнення свого інформаційного імунітету!
#cyfra_library
#Дія_Освіта_Хмельниччина
#bibliosinyava_cyfra_library |