Головна » 2012 » Сентябрь » 18 » Виставка однієї книги
Виставка однієї книги

Виставка однієї книги «Військо Богдана Хмельницького»

23 вересня 2012 року минає 364 роки з того часу, як козацьке військо під проводом Б. Хмельницького розпочало бій проти польської шляхти під селом Пилявці.

До уваги всіх, хто цікавиться військовою історією та матеріальною культурою! Старосинявська центральна районна бібліотека пропонує видання – К. Липа, О. Руденко „Військо Богдана Хмельницького”, яке побачило світ у науково-популярному проекті „Українська мілітарна історія”. Проект знайомить читача з воєнними кампаніями, що розгорталися на території сучасної України від найдавніших часів до ХХ століття, арміями, озброєнням, фортифікаційними спорудами.

Доба козацької Революції під проводом Богдана Хмельницького - один з найяскравіших періодів історії України. Цей бурхливий час був багатий на сильних, безстрашних людей, криваві та героїчні діяння й доленосні події. Та, напевне, у кожного, хто вивчав історію, не раз виникали питання: „Як виглядало військо Богдана Хмельницького? Чим були озброєні вояки, як одягнені, що їли і де відпочивали?  Чим гралися козацькі діти і які плаття носили дружини козаків?". Вперше в Україні анонсована нами книга дає наочні відповіді на всі ці питання та вміщує понад 200 кольорових ілюстрацій. Вона поєднала у собі репродукції експонатів з музеїв України, Польщі, Німеччини, Чехії та результати роботи реконструкторів, котрі покликані дати   уявлення про те, як виглядало військо Богдана Хмельницького. Читач має нагоду порівняти зброю та амуніцію родового бея та рядового степового воїна. А щоб уявлення про епоху було повнішим, у виданні вміщено також реконструкцію жіночого та дитячого одягу і предметів побуту різних верств тогочасного українського суспільства. На цих сторінках історія України оживає і вбирається в барвисті шати, яких вона варта. А ще читач має змогу роздивитися усі види козацьких самопалів і шабель, козацьких і татарських обладунків; довідатися про тактику ведення бою і табірне життя козаків, а також про тих, хто чекав на них удома.

Тож запрошуємо до мандрівки сторінками книги К. Липи, О. Руденка „Військо Богдана Хмельницького". Переконані, не пошкодуєте.

Переглядів: 820 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0