Головна » 2021 » Декабрь » 2 » Підсумки "Місяця цифрової грамотності"
Підсумки "Місяця цифрової грамотності"

З 01 по 30 листопада 2021 року, в межах проєкту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта», в Україні проходила інформаційна кампанія «Місяць цифрової грамотності».

Старосинявська центральна бібліотека не залишилась осторонь і також активно долучилась до даної ініціативи.

Нагадаємо, що 5 бібліотек громади (Старосинявська центральна бібліотека, Старосинявська бібліотека для дітей, Адампільська, Олексіївська, Пасічнянська сільські бібліотеки-філії) входить до мережі цифрових хабів, де можна безкоштовно отримати доступ до сайту та пройти навчання з цифрової грамотності. Більшість бібліотекарів пройшли курс «Тренінг для тренерів», отримали електронні сертифікати та надають консультації щодо цифрових послуг. Фахівці постійно навчаються та беруть участь у вебінарах.

Протягом листопада Старосинявська центральна бібліотека, як партнерський хаб, пропонувала користувачам консультації щодо комунікації• на сайті https://osvita.diia.gov.ua, допомагала з реєстрацією на платформі, безпосередньо здійснювала навчання з основ цифрової грамотності, а саме перегляд рекомендованих організаторами інформаційної компанії освітніх серіалів:  «Основи кібергігієни», «Кіберняні», «Обережно! Кібершахраї», «Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті», «Як громаді стати цифровою», «Електронний підпис», а також рекомендувала випробувати свої сили та скласти національний тест з цифрової грамотності «Цифрограм». Навчання з комп’ютерної грамотності здійснювалось як індивідуально так і для цілих колективів, в результаті яких, учасники отримали підтверджуючі документи у вигляді сертифікатів.  Потрібно зазначити, що скористались послугами хабу (центральної бібліотеки) не лише пересічні мешканці, а й працівники різних організацій (військовослужбовці, держслужбовці, працівники комунальних установ та ін.).

Попереду у бібліотек системи багато завдань з означеного питання: розширення мережі хабів цифрової освіти, розвиток цифрової грамотності мешканців громади, надання доступу до електронних послуг, впровадження нових послуг, пов’язаних з цифровізацією, в практику роботи бібліотек, підвищення фахових компетентностей бібліотечних працівників у використанні сучасних інформаційних технологій та інформаційних ресурсів, підвищення престижу бібліотек у суспільстві, ролі бібліотек у соціокультурному та інформаційному просторах.

Живіть комфортно та щасливо завдяки цифровим навичкам!

Переглядів: 315 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0