Головна » 2013 » Июль » 30 » Урок пам'яті "Гірка правда минулого"
Урок пам'яті "Гірка правда минулого"

30 липня 2013 року в читальній залі ЦРБ відбувся урок пам'яті "Гірка правда минулого"(до 25-річчя організаційного об’єднання громадського руху колишніх малолітніх в’язнів нацизму).
         У заході взяли участь начальник відділу культури РДА Б. Німець, кореспондент районного часопису "Колос" А. Співак, представник РОВА О. Колбасін, працівники закладів культири району та читачі ЦРБ.
     На заході наведені факти про злочини фашистів у роки Другої світової війни проти поневолених народів що включав у себе масові екзекуції, вивезення в рабство до Німеччини, депортації, ув'язнення, знищення в концтаборах.

Тільки через 20 років після закінчення війни стало можливим відкрито говорити про ці події. Саме тоді й зароджується рух колишніх дітей-в'язнів фашизму. Створений у 1991 році Український союз колишніх малолітніх в'язнів фашизму з самого початку фактично відстоював інтереси всіх постраждалих від нацизму, незалежно від того, в якому віці пережили вони нещастя. Тому надалі він був перетворений в Український союз жертв нацизму. Сьогодні це найбільша громадська організація, що представляє інтереси колишніх жертв нацизму. Вона має 120 відділень у всіх регіонах України, налічує понад 300 тисяч осіб, представників різних національностей, віросповідань і політичних поглядів.

Присутні ознайомилися з книжковою виставкою "Діти війни - жертви фашизму".

Переглядів: 773 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0