Головна » 2015 » Ноябрь » 5 » «Наша мова калинова і ласкава, і медова»
«Наша мова калинова і ласкава, і медова»

4 листопада 2015 року в читальному залі Старосинявської центральної районної бібліотеки відбулося обласне літературно-мистецьке свято «Наша мова калинова і ласкава, і медова» до дня української писемності та мови. З вітальним словом до присутніх звернулися голова Старосинявської районної державної адміністрації Русий І.П., голова Старосинявської районної ради Бондарчук О.О., заступник директора ХОУНБ ім. М. Островського  Баворовська О.О. Ведучі свята бібліотекарі Наталя Данілкович та Олена Поліщук привітали шановних гостей, які завітали на свято. Це відомі подільські поети з міст Хмельницького,  Хмільника:    Василь Горбатюк, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України,  Віталій Міхалевський, голова  Хмельницького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”   ім. Т. Шевченка. Зачарувала співом присутніх Віра Шурман, почесний член районного літературного об’єднання «Джерелинка». Подарувала свої вірші про рідну мову та підбірку літератури  Любов  Сердунич, поетеса, голова Старосинявської районної організації ВУТ  “Просвіта”  ім. Т. Шевченка. Зі святом також привітав Олександр Осадчук, почесний член районного літературного об’єднання «Джерелинка» і  прочитав свої власні вірші. Учні Старосинявського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ супенів», гімназія розповіли про основні віхи історичного розвитку української мови та найкращі літературні пам’ятки українського народу дохристиянського періоду та часів Київської Руси, а також прочитали «Молитву  до мови» Катерини Мотрич. Уривок з поеми «Кавказ» прочитав учень 9 класу Новосинявської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Ярослав Тасюк. Свої власні вірші про українську мову читали учениці 6 класу Пасічнянського НВК Набенюк Леся та Рибак Наталія. Музичні вітання дарувала учениця Старосинявської дитячої музичної школи, володарка Гран-прі Міжнародного фестивалю конкурсу пісенного мистецтва «Зоряні октави» Даринка Гингазова. Огляд літератури із фондів Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.. М. Островського на тему «О рідна мово, скарбе мій» провела провідний бібліотекар Синиця О.В.

Обласне  літературно-мистецьке свято «Наша мова калинова і ласкава, і медова»  залишило глибокий слід в серцях молодого покоління та всіх  присутніх на заході, і кожен переконався, що українська мова - найдорожчий скарб нашого народу.

Переглядів: 1447 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0