В історії народів світу є події, які залишають глибокий відбиток у пам’яті людській. До таких подій, безумовно, слід віднести Другу світову війну.
1939–1945… Лише тире розділяє ці дати, а в житті — понад 20 мільйонів загиблих, яких забрала війна,та страшні сліди, які вона залишила.
Війна різким вихором посеред літнього буяння природи увірвалася в життя мільйонів наших співвітчизників чорного ранку 22 червня 1941 р. І судилося цьому дню стати не черговим яскравим днем, а початком найгіршої в історії ночі, що тривала 1418 страшних діб.
Найтяжчі випробування нависли непосильним тягарем над нашим народом. У перші ж дні страшної небезпеки більшість чоловіків були мобілізовані на фронт. Перед навченим, бездоганно обмундированим і блискуче озброєним ворогом постали звичайні робітники і колгоспники, вчителі і пекарі, колишні випускники шкіл, які дорослішали на полі бою і, навіть, діти. Настали неймовірно тяжкі дні окупації.
Безумовно, за всіма розрахунками, гітлерівці мали блискавично і без перешкод отримати перемогу у своїй лихій ході проти мирного людства. Але ворог не врахував головного — величезного морально-патріотичного духу нашого народу та його безмежної любові до рідного краю. Кожен наш співвітчизник сприйняв цей біль і трагедію,як особисту біду.
Героїзм і самопожертва не знали меж, і саме їх масовий характер і знищив ворога.
Тож давайте відкриємо навстіж свої серця і приймемо в них трагічне і героїчне минуле свого народу, який пережив смерть і горе, жахи і страждання, насильство і приниження, низько вклонімося його подвигу.
Запрошуємо переглянути книжкову виставку "Збережемо пам'ять про велику мужність", присвячену 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, яка організована в читальному залі Старосинявської ЦРБ. |