Старосинявська центральна бібліотека

  • Stormy coast

    Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

  • Splash!

    Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

Головна » 2025 » Январь » 2 » Історії успіху Хабу цифрової освіти
14:54
Історії успіху Хабу цифрової освіти

Хаб цифрової освіти на базі Старосинявської центральної бібліотеки почав працювати з 25 лютого 2020 року. За час роботи понад 1000 користувачів книгозбірні звернулося з питаннями допомоги в освоєні цифрових навичок.

Особливу увагу хочеться звернути на соціальне партнерство між Хабом цифрової освіти та Старосинявським відділом Хмельницької філії ХОЦЗ, завдяки якому молодь, активні шукачі роботи та внутрішньо-переміщені особи пройшли тренінги, семінари та інші інформаційні заходи, що в майбутньому допомогли з пошуком роботи, кар’єрним зростанням, перекваліфікацією та відкриттям власної справи.

Тож ділимось з вами історією однієї співпраці, яка допомогла в зародженні п’яти історій успіху користувачів нашого Хабу протягом 2023-2024 рр.

Ми часто стикаємося з сумнівами, що заважають рухатися вперед, здійснювати мрії і досягати своїх цілей. Часто ці сумніви аргументуються віком, відсутністю досвіду роботи чи спеціальної освіти, «не зараз», «не для мене» та багато іншого. Можна довго обговорювати, чому ці аргументи не працюють, але найкращим свідченням цього є історії наших користувачів Хабу.

Розпочнемо з історії Галини Навроцької. Жінки, яка подолала всі складнощі завдяки своїй наполегливості та дуже старанній праці. Галині 54 роки, зараз вона власниця приватної пекарні (ФОП). Раніше Галина ніколи не використовувала комп'ютер для роботи, а користувалася ним тільки як початківець – соціальні мережі, фото, відео, фільми. Щоб працювати з Word чи Excel, вміти самостійно зареєструватись на якомусь державному сайті, працювати з документами – ні.

Перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, відвідала кілька тренінгів Хабу цифрової освіти, де познайомилась з онлайн сервісами «Дія», «Дія. Бізнес» та «Дія. Цифрова освіта», «Дія: державні послуги онлайн», перспективами підприємництва в громаді, онлайн-ресурсами, на яких можна знайти корисну інформацію з даної теми.

Під час навчання вона дізналась, що на сайті «Дія: державні послуги онлайн» в розділі «Підприємництво» можна самостійно подати заявку на створення власної справи, а в розділі «єРобота» – на отримання мікрогрантів для розвитку малого та середнього бізнесу. На сайті «Дія.Бізнес» у вкладці «Знайти ідею» розміщено «150+ бізнес-ідей для заснування власної справи», які потребують мінімального стартового капіталу та матимуть попит. Отримала доступ до переліку необхідних документів для запуску бізнесу та шаблонів усіх робочих документів. «Підчас тренінгів я дізналась досить багато нового, краще навчилась комунікувати з державними сервісами. А коли на одному із заходів активні підприємці громади поділились своїм досвідом – я зажадала також спробувати відкрити щось своє власне» - каже пані Галина.

Галина Дмитрівна подала заяву та бізнес-план на отримання гранту через портал Дія, де за державною програмою підтримки «Власна справа» їй пощастило виграти 150 тис. грн. та започаткувала невеличкий родинний бізнес – домашню пекарню. Все одразу інвестували у розвиток бізнесу – винайняли приміщення, придбали нове обладнання, створили (покищо) 1 робоче місце, на яке працевлаштували чудового пекаря (ВПО).

Пані Галина також принципово вирішила, що їхній маленький бізнес не змагатиметься з продукцією великих хлібзаводів: «Нам не потрібна брендова етикетка, бо покупець одразу зрозуміє на вигляд і смак, що хліб наш».

Нині Галина Дмитрівна економічно незалежна, займається улюбленою справою, працює, із задоволенням відвідує заходи, що проходять у хабі цифрової освіти та філії ХОЦЗ, будує плани і з надією дивиться у майбутнє.

  

Кількість вакансій, яка сьогодні є офіційною на ринку праці, коливається між 24-30 тис. місць. Водночас кандидатів, які шукають роботу, значно більше. В 10-ку найзатребуваніших професій незмінно входять бариста та продавець-консультант.

Наші наступні історії про користувачок Хабу, які з допомогою цифрових навичок (і не лише) знайшли себе в цих сферах діяльності.

Світлана Ніколаєць, бариста в кав’ярні «Ранкова кава», згадує:

«Бадьорий та ароматний напій я люблю з юнності. Пам'ятаю, як вперше його спробувала. То була індійська розчинна кава. Потім з'явилася можливість скуштували зі справжніх кавових зерен. Залежно від настрою додавались різні спеції – кардамон, кориця, імбир, ваніль, мускатний горіх. Також мені цікаво було зрозуміти, як різні добавки поєднуються одна з одною.»

Життєві обставини залишили Світлану без роботи і вона змушена була звернутись до центру зайнятості. Приймала участь у всіх запропонованих заходах, серед яких були тренінги Хабу цифрової освіти. На одному з тренінгів координатор Хабу Алла Валентинівна запропонувала учасникам пройти навчання на сайті Дія.Освіта, переглянути освітній серіал та пройти симулятор «Бариста», адже це одна з найзатребуваніших вакансій сьогодення.

«Мені цікаво спілкуватися з людьми, почуватися при справі. Гості часто діляться зі мною своїми проблемами, з їхніх історій можна писати книжки.»п – каже пані Світлана: «Вважаю, що курс дав мені гарну міцну базу для старту. Зрозуміти професію, здобути технічні навички та систематизовані знання, визначити напрямок, куди розвиватися далі, що довчити самостійно – все це без курсів було б не так просто і не так швидко. І основне завдання – допомогти отримати роботу – курси виконали.».

Ірина Гноянко – продавець в магазині напівфабрикатів «Галя Балувана»

Ірина за фахом оператор комп’ютерного набору, працювала продавцем непродовольчих товарів. Коли залишилась без роботи, тривалий час намагалась працевлаштуватись самостійно, а зневірившись в успішності своїх дій, звернулася за допомогою до Старосинявського відділу Хмельницької філії ХОЦЗ. Кар’єрний радник Людмила Гарник запропонувала безробітній пройти навчання в Хабі цифрової освіти, в ході якого визначила потенціал та ступінь її мотивації до працевлаштування.

Розпочався пошук підходящої вакансії. Дуже непросто було підібрати роботу за покликанням та професією. Але це сталося!

Саме в той час до місцевого центру зайнятості звернулися представники знаної мережі виробництва та продажу напівфабрикатів «Галя Балувана», яка постійно розширюється, і в той час потребувала укомплектування штату нового магазину у Старій Синяві. Запрошувались на роботу продавці продовольчих товарів. Ірина не вагаючись пішла на співбесіду з роботодавцем, пройшла стажування на підприємстві та отримала омріяну роботу.

Ірина каже, що за допомогою цифрових навичок та великого бажання працевлаштуватись, процес пошуку роботи став максимально швидким та простим: «Моя головна порада тим, хто тільки розпочинає навчання, пірніть з головою в цей процес. Важливо бути зосередженим у тому, чого ти прагнеш, а не просто «прослухав освітній серіал і забув».

Оксана Кононенко, бариста в кав’ярні «Зерно»

Роботу добре б вибирати не тільки за престижністю чи професійними вміннями, а ще й за внутрішніми нахилами. Іноді вони яскраво виражені, інколи ж заховані так, що без допомоги не виявити. Фахівці центру зайнятості запропонували пройти тест на архетип особистості та пройти навчання в Хабі цифрової освіти, і Оксана з радістю погодилася.

«Чесно кажучи, в моїй уяві професія баристи мала асоціацію з офіціантом. Але потім я змогла перебороти цей внутрішній конфлікт і зрозуміла, що роль офіціанта не має нічого спільного з тим, що я роблю. Тепер зрозумію, що не дарма. Мій приклад може бути надихаючим для інших» - зізналась Оксана.

Вікторія Шпак, бариста в кав’ярні «Кав’ярня №1» за фахом журналіст. Дівчина була дуже вмотивована якнайшвидше розпочати трудову діяльність, самостійно вирішила відвідувати тренінги Хабу цифрової освіти: «Мені одразу сподобався підхід до навчання. Хороший баланс між теорією та практикою. Зрозуміла подача матеріалу, зручне для сприйняття мозком – виклад у формі діалогів.»

Кожна історія успіху – унікальна, адже за нею – життя, доля, плани на майбутнє та мрії.

Р.s. Дякуємо нашому соціальному партнеру Летичівському управлінню (Старосинявський відділу) Хмельницької філії ХОЦЗ за плідну співпрацю!

#cyfra_library

#Дія_Освіта_Хмельниччина

#цифрові_навички_бібліотекиХмельниччини

#bibliosinyava_cyfra_library

Переглядів: 15 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Нові надходження
Акція

Рекомендуємо
ознайомитись

Акція

Архів
записів

Акція

Наші партнери

Старосинявська громада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
УБА
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Конструктор сайтов - uCoz -->

Наша адреса:

смт Стара Синява вул. Грушевського, 61

тел. (03850)2-03-30

e-mail: bibliosinyava@i.ua

Сайт://sinyava-cbs.at.ua

Графік роботи:

Щоденно з 9:00 до 18:00

Неділя з 9:00 до 17:00

Вихідний – субота

Остання середа місяця – санітарний день

Вхід адмін