Головна » 2023 » Июль » 28 » Волонтерська діяльність бібліотеки: плетіння кікімори
Волонтерська діяльність бібліотеки: плетіння кікімори

Українські розвідники, снайпери та корегувальники вогню для захисту українських земель мають залишатися максимально непомітними. У цьому їм допомагають "кікімори" – маскувальні костюми, що здатні врятувати життя. Вони дозволяють військовим "бути" одночасно і зеленню, і листям, і навіть снігом у зимову пору.

Маючи досвід у плетінні маскувальних сіток та враховуючи важливість і необхідність «кікімор» для наших захисників, працівники відділу культури, національностей, релігії та туризму Старосинявської селищної ради (серед яких комунальні заклади «Старосинявська центральна бібліотека», «Старосинявський будинок культури «Ритм», «Старосинявська дитяча мистецька школа», «Старосинявська бібліотека для дітей») вирішили долучитись до їх створення.

Процес виготовлення "кікімори" для захисників поетапний: кожен учасник цієї системи важливий. Він вимагає зосередженості, особливої уваги і ще більшого натхнення.

Перший етап – викрійка та пошиття заготовки, яка є основою маскувального костюму. З спеціальною тканиною для основи допоміг волонтер Юрій Кравчук, з пошиттям заготовки – місцева кравчиня Алла Машина.

Другий етап – нарізання клаптиків з мішковини 30 на 30 сантиметрів та висмикування ниточок. Розбавлялися такі ниточки звичайними для в’язання, витороченими зі старих светрів сірого, чорного, гірчичного, коричневого, зеленого кольорів.

А далі основний етап – "плетіння". Особливість полягає у правильній техніці. Проплітаючи кожен ряд, уважно перевіряли чергування кольорів, чи немає прогалин і водночас чи достатньо місця для гілок.

Робота була налагоджена: працівники відділу культури приходили у вільний (не робочий) час і сідали за виготовлення маскувального костюма, щоб виконати замовлення вчасно.

Ми щиро віримо, що скоро настане довгоочікуваний переможний день, а покищо наші «кікімори» допоможуть, якомусь захисникові та захисниці на полі бою!

Слава Україні!

Переглядів: 47 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0