Старосинявська центральна бібліотека

  • Stormy coast

    Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

  • Splash!

    Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

Нові надходження за 2021-22 рік

Олексій Скоробагатий

Струнами душі/О. Скоробагатий - Вінниця: ТОВ "Твори" - 2022. - 48 с.

Вірші, котрі увійшли у збірку, демонструють уміння переосмислювати побачене, виділяти те, що хвилює, не залишає байдужим. Автор торкається питань почуттів, законів совісті, любові та добра, зображає всю свою зворушливу ніжність до доньки, сім’ї. Поет роздумує про вічні цінності, про наше місце у житті й світі, про сенс людського життя на землі. Тонко доповнює філософські роздуми гуморесками. Знайшла своє місце також інтимна лірика. Тут магія весни та життя. А ще трепетне почуття кохання. У книгу ввійшли патріотичні вірші про війну, сповнені героїзму та жаги до перемоги над агресором. У них тривога, біль і туга за тими, хто загинув у боротьбі з ворогом. Але не розпач, а віра і надія переповнюють ці рядки.

 

 

 

 

Осадчук О.Г. Синява. Роман. – Хмельницький: ФОП Цюпак А. А., 2021. – 592 с.

Роман створено на основі легенд та історичних даних. В його основу покладено життя та побут родини коваля Добромира Петруся з населеного пункту Синява, що в так званій Болохівській землі.
Події відбуваються в період, коли монголо-татарські завойовники на чолі з ханом Батиєм, вдруге прийшли на Русь, захопили та зруйнували місто Київ, і рушили далі до країн центральної Європи. Шлях одного з туменів пролягав через місто Хмільник і Синяву, нинішнє село Нова Синявка Старосинявського району, Хмельницької області.
В романі розповідається про боротьбу спочатку мешканців Києва, потім Хмільника та Синяви із завойовниками та заснування нового населеного пункту, котрий з часом став називатися Стара Синява. А також, показані любовні стосунки онуків господаря дворища, особливо любовний трикутник коваля Бажена, боярині Софії з Хмільника і посадникової челядниці Орисі.

Осадчук О. Г. Історія села Нова Синявка. — Видавництво ФОП Цюпак А. А., м. Хмельницький, 2021. – 368 с.

До книжки увійшли матеріали про село Нова Синявка Старосинявського району (Хмельниччина).

Автор використав спогади односельців, архівні матеріали та дослідження краєзнавців району, доповнивши їх власними спогадами і роздумами.

 

 

Сагайдак Г. А. 100-річчя Українського товариства мисливців і рибалок / Г. А. Сагайдак, В. С. Стойко, І. В. Луцюк. – Хмельницький: ФОП Федоченко С. О., 2021. – 88 с.

Книжка «100-річчя Українського товариства мисливців і рибалок» - видання про історію створення та розвитку районних мисливських організацій на території Хмельницької області.

 

 

 

 

Медобори. Альманах, №17. – Хмельницький: Видавець ФО-П Стасюк Л.С., 2021. – 252 с.

У 17-му томі альманаху «МЕДОБОРИ» Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» представлено нові поетичні та прозові твори членів ХОО ВТС «КЛУ», а також творчість колег, котрі дружать з хмельницьким «кошем». Окремий розділ у томі складають твори оригінальних молодих літераторів обласного центру. Крім поезій, оповідань та фрагментів романів і повістей, також продемонстровано здобутки самодіяльних композиторів краю і поетів-піснярів.
                         


 

 

Сумишин Микола. Мерза. Роман/Микола Сумишин. – Кам’янець-Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута», 2021. – 416 с.

«Караюсь, мучаюсь, але не каюсь», – писав колись у засланні, в гнітючій царській неволі, незабутній Тарас. Головний герой роману М. Сумишина і карається, і мучиться, і кається. А все тому, 76 що в юності, навчаючись у Львові, він не проявив мужності: зрадив друзів, ще й підписав угоду про співпрацю з хитрими, підступними кадебістами. Через життя несе цю ганьбу Дарій Ількович, щоб у глибокій старості зробити для себе низку гірких висновків. Роман виписано образною мовою, в ньому пульсує інтрига, сюжет наповнений подіями несподіваного змісту.

 

Мостовий В.В. Гідні шани і визнання. Довідково-біограф. вид.: випуск другий. – Нова Ушиця, 2021 – 169 с.

У виданні вміщено відомості про уродженців Новоушиччини, життєво та творчо пов’язаних з краєм особистостей.

Сердунич Любов Андріївна.

До Врат Острозьких (Історичне трипоем'я). - Вінниця: "Твори", 2021, 76 с.

 

Нове, 23-є, видання письменниці, журналістки, краєзнавиці, просвітниці і просвітянки Любови Сердунич містить поеми з історії України, зокрема, ХІІ століття (мало вивчені часи Болохівської Руси), середньовіччя (Острозька Русь) та ХХ віку (період совєтських голодоморів). Жанр збірки – трипоем’я (словотвір авторки).

Винничук Юрій Павлович.

Збитошна пора/ Ю.П. Винничук; вид. Ю.І. Николишин, голов. ред. М. Николишин - Львів : Апріорі, 2020. - 242 с.

 

До книги «Збитошна пора» увійшли переважно автобіографічні оповідання автора, в яких багато гумору та веселих пригод. Окрему рубрику складають любовні історії, які траплялися з автором в різний час.
Автор книги – Юрій Винничук – український журналіст, письменник, редактор. Серед найвідоміших художніх творів Винничука – романи «Діви ночі», «Танґо смерті», «Аптекар», «Цензор снів» та «Лютеція». Письменник також відомий як упорядник краєзнавчих книг.

Плохій Сергій

Забуті покидьки Східного фронту/ С. Плохій; пер. Н. Коваль, голов. ред. С.І. Мозгова, фот. С. Плохій - Харків: Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. -  316 с.

 

Великий союз ХХ століття виявився приголомшливо успішним у реалізації його безпосередніх завдань. Американська допомога Британії та СРСР через програму «ленд-ліз», відкриття Другого фронту в червні 1944 року стали найяскравішими епізодами співпраці антигітлерівської коаліції, однак завершився Великий союз великою невдачею — «Залізною завісою», що розрізала навпіл повоєнну Європу.
Запитання «Що сталося не так?» і «Хто відповідальний за початок Холодної війни?» лунали в усьому світі. У цій документальній розвідці Сергій Плохій розкриває джерела конфліктів і жахіть Холодної війни, аналізуючи історію Великого союзу. Автор спирається на раніше недосяжні джерела — архівні документи радянських спецслужб, що містять спостереження військової контррозвідки й таємної поліції за американцями, які контактували з представниками ВПС Червоної Армії та місцевим населенням, звіти шпигунів, доповіді тощо.                                    

Кокотюха Андрій Анатолійович

Третій рівень: короткі історії. Збірка/ А.А. Кокотюха - Київ : Нора-Друк, 2020. - 240 с. 

 

Кілер може отримати вигідне замовлення – але для цього треба зіграти в ризиковану гру. Зухвалі грабіжники взяли в заручники звичайного таксиста – і раптом ролі помінялися. Викрасти з музею шедевр – лише половина справи. Маньяк призначає самотнім жінкам побачення через інтернет – як це зупинити. Усе це та багато чого іншого відбувається тут і тепер, у вашому великому місті.

“Третій рівень” – перша і єдина збірка короткої гостросюжетної прози Андрія Кокотюхи. Тут всі форми кримінальної прози: від класичного детективу до трилера, від шахрайської історії до іронічної новели. А шанувальники історичного детективу дізнаються, хто ж насправді убив легендарного Олексу Довбуша.

Гуржій Олександр та ін.

Козацька Україна. Боротьба за державу (XVI-XVII ст.)/ Олександр Гуржій, Тарас Чухліб. - 2020. - 368 с.

 

На сторінках цієї книги висвітлено найважливіші події, пов’язані з історією українського козацтва від часу його виникнення на зламі XV–XVI ст., зокрема запеклу боротьбу з войовничими кочівниками за рідну землю й православну віру. Особливу увагу приділено яскравим постатям Війська Запорозького, їхній політичній і державній діяльності. Відображено українсько-польсько-литовські взаємини, а також місцеві традиції державотворення періоду Київської та Галицько-Волинської Русі. У книзі розкрито морально-етичний кодекс поведінки воїна-­січовика — мужність, побратимство, лицарство, рівність, вірність, честь, добра слава, боротьба проти ворогів віри, оборона вітчизни; родинний принцип організації, демократизм; особливе ставлення до жінки, аскетизм, релігійність тощо. Значне місце відведено козацькій ментальності, способу життя, яке визначали воєнне ремесло й належність до військової спільноти. Зображено умови боротьби з кочовими народами Сходу, що змусили козаків оволодіти бойовим мистецтвом і створити власні збройні сили, зокрема потужний морсь­кий флот, які протистояли османсько-татарській агресії. Книга адресована широкому колу читачів.

Тихий В., Пузік В.

Наші Котики. Бліндаж. / Володимир Тихий; Валерій Пузік; Т.О. - Харків: Фоліо, 2020. - 252 с. 

 

Кіноповість «Наші котики» — це трагікомічна розповідь про пригоди бійців АТО, створена за мотивами сценарію однойменного фільму режисера Володимира Тихого, який він написав у співавторстві з Валерієм Пузіком. Події розгортаються на початку гарячої фази війни на сході України. На одну з позицій фронту заступають на бойове чергування головні герої: інженер, актор і продавець квітів. Воїни-добровольці, як і тисячі їхніх побратимів, і гадки не мають, що відіграють вирішальну роль у захисті Батьківщини поки ставатиме на ноги боєздатна регулярна армія. Історії головних героїв з позивними Літо, Професор і Грін, які доброволець Валерій Пузік узяв з реального фронтового життя, передовсім писалися для вебсеріалу «Бліндаж». У виданні вміщено дев’ять сюжетів.

Забужко Оксана Стефанівна

Планета Полин: вибрані есеї. - Київ: видавничий дім "Комора", 2020. - 378 с.

 

У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. «Жіночі», «чоловічі» й «колективні», всі ці «портрети» об’єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв — і цим виявляє в ній, хоч якій на позір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл.

 

Сегеда Сергій Петрович

Видатні жінки української історії: біографічні нариси на тлі історичних подій / С.П. Сегеда, В. Строля, О. Андрощук- Київ : Балтія-Друк, 2020. - 260 с.

 

Книжка відомого українського антрополога, професора Сергія Сегеди, розповідає про долі відомих українок, які залишили свій слід на історичній арені нашої країни – від легендарної княгині Ольги до Наталії Розумовської, матері останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Складні долі, злети і падіння, вагомий вплив на політичні рішення і вчинки державних мужів – цей історичний калейдоскоп в поєднанні з простотою викладення і багатством мови автора не може не привернути уваги найвибагливішого читача. Для широкого кола читачів, любителів історії, студентів, викладачів історії у вищих навчальних закладах. 

Скарби та реліквії України/Укл. Святослав Вербич. - К.: Арій, 2020. - 352 с.



Сьогодні українці часто ставлять собі питання: а що знають про нас у світі? Певною мірою на нього відповідає пропонована книжка, що продовжує серію «Таємниці історії». У ній в науково-популярній формі розповідається про матеріальне й культурне надбання нашого народу від найдавніших часів до сьогодення. Тут допитливий читач довідається про реліквії, які в минулому належали історичним діячам, а також про речі, що стали символами нашої державності й незалежності, зануриться в таємничий світ легенд і переказів про незвичайні матеріальні скарби, сховані на території України. Не менш важливі й скарби духовні, якими пишаються українці. А це і давні книги, і картини, й ікони… Гортаючи сторінки книги, читач дізнається і про непересічні витвори ювелірного мистецтва, скульптури й архітектури, ознайомиться зі знахідками із стародавніх могил і курганів, почерпне інформацію про різні предмети, які дійшли до нашого часу з глибини століть. У кожного з них своя захоплива історія, яка нікого не залишить байдужим, адже це — своєрідний культурний літопис нашої країни.

Дейвіс Норман

Європа: Історія/Пер. з англ. П. Таращук, О. Коваленко. - К., "Основи", 2020. - 1464 с.

 

Книжка видатного англійського історика, професора Університету Лондона і нашого сучасника Нормана Дейвіса — водночас і стислий, майже конспективний курс європейської історії, і неоціненний, багатющий тезаурус розмаїтих культурно-історичних знань. Це широке історичне панно, інкрустоване коштовними мініатюрами, захопить і зацікавить кожного, хто не байдужий до історії. Автор підійшов до написання свого 1500-сторінкового шедевру як до створення масштабного захопливого фільму. А саме — поєднав загальні плани (перекази найважливіших історичних подій) із деталями (вставками літературних замальовок, анекдотів, маловідомих фактів). Надзвичайна ерудиція, літературний хист та почуття гумору Нормана Дейвіса зробили свою справу. Саме тому на сторінках його книги сухі історичні постаті перетворюються на живих людей, разом із якими читач переживає буремні події європейського минулого — прадавні й новітні, героїчні й ганебні, смішні й шокуючі.

Віктор Брехуненко. Україна й українці: ім'я як поле битви. - Київ, 2020. - 272 с.

 

У книзі в науково-популярному форматі розглянуто походження самоназви "Україна" та її перетворення на єдине ім'я українського світу, простежено появу ідентичености "українці", "український народ". За допомогою наукових арґументів спростовано маніпулятивні версії родоводу та смислового наповнення поняття "Україна". З'ясовується природа іншої нашої самоназви - "Русь" та похідних від неї понять: "Росія", "Мала Русь" / "Мала Росія", "Велика Русь" / "Велика Росія", "російський народ", "малоросійський народ". Показано як Московія привласнила ім'я "Русь" та його грецький відповідник "Росія", видаючи світові за нібито свою природну самоназву. Для всіх, хто цікавиться історією України.

Нові надходження
Акція

Рекомендуємо
ознайомитись

Акція

Архів
записів

Акція

Наші партнери

Старосинявська громада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
УБА
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Конструктор сайтов - uCoz -->

Наша адреса:

смт Стара Синява вул. Грушевського, 61

тел. (03850)2-03-30

e-mail: bibliosinyava@i.ua

Сайт://sinyava-cbs.at.ua

Графік роботи:

Щоденно з 9:00 до 18:00

Неділя з 9:00 до 17:00

Вихідний – субота

Остання середа місяця – санітарний день

Вхід адмін