Головна » 2023 » Июль » 28 » Відбувся тренінг з кібербезпеки для дітей віком від 9-16 років
Відбувся тренінг з кібербезпеки для дітей віком від 9-16 років

Безпека в інтернеті не менш важлива, ніж у реальному житті. Скажімо навіть більше – вона може вплинути на безпеку в реальному житті! Тому кожному необхідно знати правила безпечної поведінки у мережі. А батькам важливо правильно визначати свій підхід до турботи.

Проблема з юними користувачами смартфонів, планшетів та інших пристроїв з виходом в інтернет полягає не тільки в тому, що діти можуть випадково побачити, прочитати або завантажити щось недоречне в їхньому віці, але й у тому, що у зв'язку з недостатнім життєвим досвідом знаннями вони дуже вразливі перед діями зловмисників. Найгірше: діти можуть виявитися не лише жертвами, а й інструментом шахраїв.

14 липня 2023 року в хабі цифрової освіти «Старосинявська бібліотека для дітей» відбувся тренінг з кібербезпеки для дітей віком від 9-16 років.

Під час заходу, який провели координатор хабу цифрової освіти «КЗ "Старосинявська ЦБ» Алла Паламарчук, фахівці хабу цифрової освіти «Старосинявська бібліотека для дітей» Любов Зварийчук та Олена Поліщук, діти:

- познайомились з платформою Дія.Освіта та зареєструвались на ній;

- розглянули гайд «Онлайн-безпека для дітей (підлітків)»;

- переглянули освітній серіал «Про кібербулінг для підлітків»;

- перевірили свої знання за допомогою стимулятора «Онлайн-безпека для дітей (підлітків)» та отримали сертифікати їх успішного проходження;

- трішки пограли в онлайн-гри про кібербезпеку “Interland: Безпека дітей в Інтернеті” та «Spoofy», які розповідають дітям про загрози, які можна зустріти в Інтернеті, вчить правилам поведінки в глобальній мережі, а також знайомить із багатьма іншими темами пов’язаними зі смарт-пристроями;

- отримали пам’ятки на основі гайда «Кібергігієна для дітей: правила безпеки в інтернеті.

Захід проводився в межах проєкту «Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти», який реалізується Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association співпраці з регіональними відділеннями УБА та обласними бібліотеками України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції (Embassy of Sweden in Kyiv) та Міністерство цифрової трансформації України.

#cyfra_library

#Дія_Освіта_Хмельниччина