Головна » 2020 » Декабрь » 24 » Видавнича палітра бібліотеки
Видавнича палітра бібліотеки

Бібліотеки – інформаційні платформи розвитку громади. Сьогодні бібліотеки, не зважаючи на  несподівану ситуацію, яка склалася внаслідок епідемії коронавірусу,  докладають зусиль, щоб бути сучасними інформаційно-культурними закладами, перейшовши на терена віртуального простору. Триває робота над випусками нових методично-бібліографічних видань.

Видавнича робота бібліотек громади сьогодні є різноманітною, краєзнавчою та методично спрямованою, видається на власній комп’ютерній техніці. Діапазон широкий: бібліографічні, методичні, методико-бібліографічні, інформаційні, довідкові видання, рекомендаційні, матеріали передового досвіду, календарі, списки нової літератури, прес-дайджести, прес-релізи, краєзнавчі пам’ятки, історичні довідки, буклети, листівки, закладки. Тематика різноманітна - з усіх галузей знань, усіх сторін людського життя: історія, література та літературознавство, господарська діяльність, міжнародні відносини, культурна сфера, мистецтво, ювілеї письменників, митців.

Під час карантинних обмежень у 2020 році випущені такі видання методично-бібліографічного відділу центральної районної бібліотеки:

• «Біблія – скарбниця Священних історій»: методичні поради для сільських бібліотекарів  до Всесвітнього Року Біблії;
  • Вкарбована у вічність історія: краєзнавча пам’ятка;

З видання користувачі можуть дізнатися про пам’ятники Старої Синяви

• Відкрий для себе Європу: інформаційна довідка ;

Видання допоможе познайомитися з країнами Європи: подорож у цікаві, дивовижні, найкращі  країнами світу. Ви дізнаєтесь в якій країні краще жити.

Багато хто з нас постійно задає собі питання: "в якій країні краще жити"? Для більшості з нас найкраща країна на світі - рідна. Але бувають обставини, які змушують шукати інше місце для життя: хтось змушений вирушати за кордон, щоб поліпшити своє матеріальне становище, комусь потрібно змінити клімат за станом здоров'я, а хтось просто хоче знайти собі райський куточок. Щорічно збираються статистичні дані для визначення рівня життя в усіх країнах світу. Він обчислюється за складними формулами та враховує рівень економіки, освіти, тривалість життя, свободу особистості та багато інших чинників. За підсумками 2018 року в п'ятірку найкращих країн світу увійшли : Норвегія, Данія, Австралія, Нова Зеландія Швеція.

• Етнічний  бренд української вишивки : анатована інформаційна довідка до Дня української вишивки ;

Видання  містить цікаву інформацію про історію українського етнічного бренду – вишивки, наведено цікаві факти про українську вишивку, ознайомитесь з  різновидами українських автентичних візерунків та зазирнемо у світ найпоширеніших серед наших пращурів кольорів, використовуваних в оздобленні. Інформаційна довідка  допоможе розширити та поглибити знання про вишивку, виховувати повагу до традицій свого народу, любов до рідного краю.

• «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь…»:вебліографічний список літератури ;
  • «Ой, Кармелюче, по світу ходиш…» методичні поради для сільських бібліотекарів  до вшанування пам’яті народного месника Устима Кармалюка;
  • «Милосердя – шлях до перемоги добра»: інформаційна довідка Видання до Всесвітнього року Біблії (2020 р);
  • «Мій рідний край – куточок серця України» : краєзнавча пам’ятка;

Пропонуємо  нову краєзнавчу літературу, яка надійшла в І півріччі 2020 року до центральної районної бібліотеки.

• Пенсійна реформа: крок за кроком :  інформаційний список літератури  за І півріччя , за ІІ півріччя 2020 р.
  • Рідна мова – Всесвіту основа: інформаційний  список літератури ;

Пропонуємо книги про мову, які є в районній бібліотеці. За допомогою мови люди спілкуються між собою, висловлюють свої думки, зберігають їх і передають нащадкам. Мова є ознакою сучасної нації. Розвиток мови тісно пов'язаний з розвитком суспільства.

• Робота з дітьми та юнацтвом: сучасні  форми та методи роботи : з досвіду роботи Мисюрівської сільської бібліотеки-філіалу;
  • Старосинявський район за 2019 рік : інформаційний бюлетень;

В даному виданні  висвітлено  основні важливі події  соціально-економічного, політичного,  екологічного та культурного розвитку  Старосинявської громади за 2019 рік.

• Стара Синява: з історії рідного краю ; краєзнавча пам’ятка.

Переглядів: 209 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0