Головна » 2022 » Апрель » 19 » Великдень – світле і рідне свято життя
Великдень – світле і рідне свято життя

Одним із найурочистіших для кожного християнина свята, яке приносить багато радості і душевної теплоти є Великдень. Великоднє свято пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою.

З нагоди свята Христового Воскресіння відділ обслуговування Старосинявської центральної бібліотеки пропонує переглянути книжкову виставку-інсталяцію «Великдень – світле і рідне свято життя».

На виставці представлені видання, які розповідають про народні традиції відзначення Великодня.

Користувачі мають змогу ознайомитись із книгами етнографів В. Скуратівського та І. Коверець, які висвітлюють національні особливості українських свят, зокрема, Великодніх, а також традиції та звичаї пов’язані з ними.

Книги В. Манько та О. Соломченко розкривають таємницю писанкарства, адже нині воно набуває колишнього розмаху. Відроджуються забуті техніки, з’являються нові майстри. Ілюстрована і прекрасними писанками збірка українських поезій „Україно, нене моя (Сповідь: поезії, писанки…)”.

В журналах, представлених на виставці можна знайти для себе цікаві ідеї сучасних методів фарбування крашанок та розпису писанок, схеми вишивок великодніх рушничків, декорування великодніх кошиків, рецепти святкових страв, і звичайно ж окраси столу – паски.

Книги «Закон Божий» протоієрея Серафима Слобідського і «Велика православна енциклопедія» І. Левашової ознайомлять читача з літературно-обрядовими традиціями церковного року.

Прикрасили інсталяцію вишитий рушник, дерев’яні писанки місцевого майстра О.Лукачека та портрет митрополита Київського і всієї України Епіфанія художника В. Солтуза.

Українці, відроджують та свято бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу. Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового запрошуємо до читального залу на перегляд виставки. Ви отримаєте багато позитивних емоцій від спілкування з книжковими виданнями.

Переглядів: 171 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0