Головна » 2022 » Январь » 21 » «Соборність – це єдність і злагода»
«Соборність – це єдність і злагода»

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України», — ці слова Акта Злуки двох українських республік (УНР і ЗУНР) в одну самостійну соборну Українську державу звучали 22 січня понад 100 років тому. Соборне возз’єднання, - або як тоді його назвали, злука – подія історично-визначальна, незабутня для українців. Адже, соборність не лише спільна територія. Це й духовна єдність, спільні цінності, спільні ідеали, устремління. Це велика міцна родина всіх громадян України. Тому, щороку, 22 січня українці відзначають державне свято – День Соборності України.

З даної нагоди працівники Старосинявської центральної бібліотеки організували історичний екскурс «Соборність – це єдність і злагода», який провела ведуча заходу бібліотекар 1 категорії Наталя Данілкович.

Присутні мали змогу переглянути історичний документальний короткометражний фільм «Злука. День Соборності України» та відео-ролик про книгу «Україна. Країна з середини».

Сьогодні нашій країні знов випало випробування. Вже восьмий рік не припиняється боротьба за територіальну цілісність нашої держави. В рамках заходу, перед присутніми виступив земляк-кіборг Найко Юрій Миколайович, який своєю розповіддю спонукав задуматись над значеннями слів «суверенність» та «патріотизм».

Далі присутні вшанували пам'ять загиблих українських воїнів, які віддали своє життя, захищаючи нас від ворога, хвилиною мовчання.

Завершенням заходу стала імпровізована сценка-флешмоб:  з одно боку кімнати вийшла дівчина «Західна Україна», з частиною карти України, з іншого – відповідно дівчина «Східна Україна». Зустрівшись в центрі імпровізованої сцени, дівчата, як «пазл», склали шматочки карти до купи, цим самим символізуючи «цілісність нашої Батьківщини». Дане дійство супроводжувалось дебютною піснею солістів будинку культури Зоєю Ткачук та Нілою Лотишко.

Також охочі мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Єдина і неподільна Україна».

Захід відбувся з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) та карантинних обмежень відповідного рівня епідемічної небезпеки.

Переглядів: 211 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0