Головна » 2021 » Июль » 29 » Популяризація історії та літератури рідного краю
Популяризація історії та літератури рідного краю

Рідний край – це мала Батьківшина, частина нашої неньки України. Вивчення його історії, популяризація традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом століть у наш час є одним із найголовніших завдань, що стоїть перед бібліотеками, як перед культурно-освітніми центрами. Не залишається осторонь і Старосинявська центральна бібліотека, яка проводить інформаційну роботу з висвітлення історії рідного  краю, впровадження його кращих традицій та звичаїв,  популяризацію літератури краєзнавчого характеру.

28 липня 2021 року до бібліотеки завітали києвлянин Юрій Павленко та львів’янка Анна Бордовська. Родинне коріння Юрія бере початок зі Старосинявщини, тому юнакові та його нареченій вкрай цікаво було дізнатись славетну історію нашого краю.

Завідуюча відділу обслуговування Ніна Лукачек провела для гостей екскурсію бібліотекою та музейною кімнатою «Діарама. Пилявецька битва», який функціонує на базі будинку культури. Гості мали змогу побачити діараму Пилявецької битви (яка відтворює події 1648 року), ознайомитись з історичними експонатами та матеріалами (фактами, іменами визначних людей краю, легендами, переказами, спогадами старожилів, світлинами та ін.), а також з історико-краєзнавчими нарисами та книгами:

- «Старосинявщина в історії та документах»;

- «Поділля і Південно-Східна Волинь в роки Визвольної війни українського народу середини ХVII століття»;

- «Пилявецька битва»;

- «Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Козацька доба в історії Поділля та Південно-Східної Волині»;

- та інші.

На згадку про візит, директор централізованої бібліотечної системи Ольга Іванець подарувала гостям  книгу «Пилявецька битва 1648 року в історії України».

Однією із важливих складових роботи бібліотеки є і буде історико-краєзнавча діяльність. Адже не знаючи минулого свого краю, неможливо бути освіченою людиною, патріотом своєї Батьківщини.

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 218 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0