Головна » 2021 » Май » 17 » Книжкова викладка «Володар дум селянських»
Книжкова викладка «Володар дум селянських»

14 травня 2021 року відзначаємо 150-річчя від дня народження Василя Семеновича Стефаника, видатного українського письменника-новатора кінця ХІХ століття, реформатора української прози, майстра соціально-психологічної новели, громадського діяча та політика. Його лаконічні, психологічно глибокі, сповнені драматизму твори доносять до читача трагічну правду про життя галицького селянства за часів неволі. Василь Стефаник горів для народу, він писав свої твори для людей. Увійшов у знамення літературних поцінувань, як великий реаліст і новатор, митець-демократ. Він став серцем народу. Доля відміряла Василю Стефанику   65 років життя, але слово цього письменника ходить поміж людей і вічно ходитиме, бо воно дароване Богом. Творча спадщина В. Стефаника має велике пізнавальне, ідейно-естетичне та історико-літературне значення. Він був новатором у літературі, творцем і неперевершеним майстром дуже стислої, драматичної за змістом і глибоко ліричної за звучанням соціально-психологічної новели. Саме він започаткував в українській літературі експресіонізм – стиль, що передбачає зображення внутрішнього через зовнішнє, зацікавлення глибинними психологічними процесами. Він говорив: «Людський біль цідиться крізь серце моє, як крізь сито, і ранить до крові…»
Сьогодні працівники центральної бібліотеки долучилися до літературного рандеву «Творець і неперевершений майстер новели» до 150-річчя від дня народження Василя Стефаника на платформі ZOOM, яке проводили фахівці Хмельницької ОУНБ. Під час заходу присутні ознайомились із життєвим та творчим шляхом письменника та переглянули віртуальну книжкову виставку «Я душу пустив у душу народу…». Також у читальному залі організована для користувачів книжкова викладка «Володар дум селянських».

Переглядів: 149 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0