Головна » 2023 » Август » 23 » Індивідуальний тренінг "Дія в смартфоні"
Індивідуальний тренінг "Дія в смартфоні"
Мільйони українців були вимушені переїхати в більш безпечні регіони через повномасштабну війну. Саме тому держава створила ряд інструментів для підтримки таких громадян, серед яких застосунок «Дія».
01 липня 2023 року до Цифрового хабу центральної бібліотеки завітала користувачка, яка через воєнні дії змушена була полишити свій рідний дім. Вона звернулась з проханням допомогти встановити та налаштувати застосунок «Дія» на її смартфоні.
Під час навчання фахівець хабу звернула увагу на послуги для ВПО: зміна фактичного місця проживання, скасування статусу ВПО, допомога для ВПО.
Серед наших користувачів часто шириться багато питань навколо мобільного застосунку "Дія": які переваги його використання? навіщо цей додаток встановлювати на свій гаджет? чи є безпечним застосунок "Дія"?
"Дія" – мобільний застосунок, що дозволяє зберігати документи в електронному вигляді про людину з реєстрів та надає можливість отримувати послуги державних сервісів в режимі онлайн.
Для того, щоб скористатися мобільним додатком, його потрібно завантажити в Google Play Market або Apple Store.
Щоб увійти до застосунку "Дія" потрібна ідентифікація через BankID або NFC. Підтвердивши особу необхідно придумати код для наступних входів до Дії.
У застосунку "Дія" доступні такі документи:
-єДокумент
-ID-картка;
-закордонний паспорт;
-студентський квиток;
-водійські права;
-техпаспорт;
-картка платника податків;
-COVID-сертифікати;
-COVID-сертифікати дітей;
-пенсійне посвідчення;
-свідоцтво про народження дитини.
Усі ці документи є повноправними копіями оригіналів та показують дані, які потрапляють з держреєстрів. Для перевірки достовірності документів використовується QR-код, у якому зашифрований одноразовий пароль. Він дійсний три хвилини та дозволяє верифікувати документ.
у застосунку "Дія" доступні послуги: допомога армії; COVID-сертифікати; обмін лампочок; військові облігації; Опитування; Армія дронів; єВідновлення; послуги для ВПО; допомога по безробіттю; єОселя; Дія.ТV; Дія.Радіо; місце проживання; штрафи ПДР; заміна водійського; шеринг авто; податки ФОП; судові справи; довідки та витяги; виконавчі провадження.
Мобільний застосунок спрощує процес надання державних послуг. Щодо кожної послуги виокремлені питання й відповіді.
Чи можливо вкрасти персональні дані у застосунку "Дія"? Портал "Дія" не зберігає персональних даних користувачів, лише запит ідентифікованої особи показує дані з реєстрів. У застосунку на смартфоні, навіть неможливо зробити знімок з екрана у застосунку. Міністерство цифрової трансформації України несе відповідальність за захист персональних даних та запевняє що витік даних неможливий. Адже, захист персональних даних у застосунку виконаний за кращими практиками безпеки.
Якщо у вас ще немає застосунку дія на смартфоні і ви бажаєте навчитись ним користуватись – відвідайте Хаб цифрової освіти!

Переглядів: 43 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0