Головна » 2020 » Июль » 27 » ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

До 1032 річниці хрещення Київської Русі в бібліотеці організовано книжкову інформаційну поличку, яка знайомить з цікавими фактами появи християнства на українських землях.  У 986 році Володимир Великий приймав послів від католиків до мусульман та іудеїв. Вони пропонували князю прийняти свою віру. Згідно з літописом, князь Володимир надав перевагу християнству, проаналізувавши перед тим кожну з релігій. За легендою, князь Володимир тяжко захворів і осліп, а після свого хрещення зцілився, тому і вирішив охрестити всю Київську Русь.

За літописами, ми знаємо, що християнство на українські землі прийшло раніше: у 882 році князь Аскольд намагався запровадити цю віру, а пізніше у 955 році бабуся Володимира княгиня Ольга проповідувала християнство.

Сам Володимир хрестився в Херсонесі, там він збудував церкву святого Василя – саме таке ім'я Володимиру дали при хрещенні. Повернувшись до Києва, князь також охрестив своїх синів і підданих, а потім знищив усі язичницькі ідоли та вівтарі. На стародавньому капищі також було збудовано церкву святого Василя, а потім і Десятинну. З історичних літописів відомо, що кияни спускалися до Дніпра, щоб охреститися саме на місці сучасної Поштової площі в Києві.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

Володимир хотів зміцнити територіальну цілісність своєї держави, тому вирішив запровадити єдину релігію.

Князь Володимир завжди був жорстоким князем, за вірою – язичником, і любив гучні бенкети, втім, після прийняття християнства, дуже змінився.

Святкування Дня Хрещення Русі започаткував президент України Віктор Ющенко у 2008 році на 1020-у річницю.

Росія використовує недостовірні дані і пов'язує хрещення з Москвою, хоча святкувати цей день почали лише у 2010 році. З історичних джерел та літописів відомо, що коли 988 року в Києві відбувалося хрещення, то на території сучасної Москви ще не було навіть міста. Лише 1325 року кафедру митрополита перевели в Москву.

У час хрещення в державній скарбниці Києва майже не залишилося монет, тому почали виготовляти перші гривні, відлиті з тих, які вже вийшли з обігу. На гривнях був зображений Володимир з надписом "Володимир на престолі".

Переглядів: 291 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0