Головна » Архив материалов

Щороку 22 червня ми вшановуємо світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Вічна пам’ять загиблим… Честь і слава живим героям!

Друга світова війна ... Читать дальше »

Переглядів: 231 | Добавил: Світлана | Дата: 22.06.2020 | Комментарии (0)

22 травня 2020 року, вшановуючи пам'ять Великого Кобзаря, борця за справедливість, волю та щасливе майбутнє українського народу, працівники  бібліотеки з нагоди 159-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка поклали квіти до його пам’ятника. 8 травня 1861 року розпочалося перепоховання Тараса Шевченка з Петербурга в Канів. Узимку 1861 року Т.Шевченко часто хворів, передчуваючи останню хвилину життя. У розмові з Г.Честахівським поет висловив бажання бути похованим у Каневі. 10 березня поет відійшов у вічність. ... Читать дальше »

Переглядів: 249 | Добавил: Світлана | Дата: 22.05.2020 | Комментарии (0)

21 травня українська громадськість та українська діаспора в різних країнах Світу відзначає Всесвітній день вишиванки. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Зазвичай, дата проведення - щороку в третій четвер травня (у будній день).

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Цього дня кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

< ... Читать дальше »
Переглядів: 257 | Добавил: Світлана | Дата: 22.05.2020 | Комментарии (0)

9 березня 2020 року - 206 річниця від дня народження найбільш відомого українця у світі Т. Г. Шевченка (1814-1861). До цієї дати бібліотека організувала розгорнуту книжково-ілюстративну виставку "Вічний, як народ". Користувачі мали можливість ще раз ознайомитись з творчістю відомого поета, письменника, маляра, громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа .

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 286 | Добавил: Світлана | Дата: 10.03.2020 | Комментарии (0)

Напередодні Шевченківських днів у Йосипівській бібліотеці – філіалі відбулася поетична година «Шлях Кобзаря – це шлях народу», в якій взяли участь учні 7-9 класів. Під час заходу бібліотекар Олена Гурина розповіла про життєвий і творчий шлях великого українського поета, учні читали вірші та знайомились з творчістю Кобзаря. Бібліотекар наголосила, що популяризація його творів стане ще однією сходинкою увічнення пам‘яті геніального українця. Актуальність Шевченківсько ... Читать дальше »

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 253 | Добавил: Світлана | Дата: 05.03.2020 | Комментарии (0)

Сьогодні в читальному залі бібліотеки  відбулася перша в цьому році зустріч членів клубу за інтересами «Надвечір’я». Темою засідання стало святкування Масниці.  Присутні згадали звичаї та традиції української родини у ці дні, а отець Мирон розповів про релігійність  свята. На засіданні звучали українські народні пісні та  вірші про млинці, кожен по черзі згадував як в дитинстві відзначав це свято. Бібліотекарі ознайомили з новими книгами про звичаї та традиції українського народу, свята за народним календарем, а також частували смачними млинцями. Учасники даного зібрання отримали гарні враження та емоції.

... Читать дальше »

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 265 | Добавил: Світлана | Дата: 28.02.2020 | Комментарии (0)

Багата і барвиста мова українського народу. Мова - то краса нашого життя, – наше майбутнє. Рідне слово – це невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ. 21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Рідна мова – це мова, що ... Читать дальше »