Старосинявська центральна районна бібліотека

 • Flower power

  Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

 • Golden sunset

  Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

 • Flower power again

  Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

 • Stormy coast

  Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

 • Splash!

  Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut

«Події, що змінили долю України»

«Події, що змінили долю України»

(СТОРІНКАМИ НОВИХ ВИДАНЬ ГЕРОЇЧНО-ПАТРІОТИЧНОЇ ТЕМАТИКИ)

 

 

 

 

Минатимуть і дні, й роки,
Забудеться руїна,
Але в історію ввійдуть
Герої України.
Напишуть їхні імена
На обелісках слави.
Пишатись буде нація
Героями держави

Стояли ж твердо до кінця,
Боролись за свободу,
Віддали молоді життя
За честь свого народу.
І плаче мати не одна —
Вже не побачить сина.

 І батько плаче, і дитя,
Кохана і дружина.
Та пам’ять житиме в віках,
Не вмре і не загине.
Слава героям, слава їм
І слава Україні!
   

                                Юлія Волошкевич 

 

 

     

Пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку «Події, що змінили долю України», на якій представлено книги, котрі розповідають про події Євромайдану, бої на сході України й людей, які творять історію України й виборюють незалежність для своєї держави.
             
 

Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть факт свого існування українського народу опинявся під загрозою. В такі періоди найкращі сини і дочки ставали на захист своєї землі, держави, співвітчизників. Так було завжди… Нині знову прийшов цей час – час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім і минулим, справедливістю та тиранією. На Майдані пліч-о-пліч стали українці, грузини, вірмени, білоруси, євреї. Їх об’єднала  українська земля та бажання жити у вільній країні. Вони вимагали право вибору, а довелось виборювати право на життя. Але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули та не здавалися. Так, на Майдані з’явилася ще одна сотня – Небесна. Кожен з них заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя.  «Вони співали “Ще не вмерла…” і вмирали… Земля тремтіла, під ногами ж – твердь… Їм янголи обличчя прикривали… А ті під вибухи гранат ішли на смерть…» Герої Небесної Сотні віддали своє життя за кожного з нас! Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

  

Майдан та Революція Гідності вразили не лише Україну, а й увесь світ.  Майдан став центром революції, місцем правди і свободи, площею добра, тепла, дружби, любові, братерства і гідності.  Революція Гідності не завершилася, вона продовжується на сході нашої країни.

 
 

Майже три роки  на Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої. Сили АТО намагаються протистояти терористам, там вирішується доля і майбутнє України. На полі битви – захисники, воїни – мужні, сміливі, хоробрі, не шкодуючи власного життя, захищають неньку-Україну. Це бійці, що зі зброєю в руках охороняють крихкий східний кордон України, лікарі допомагають пораненим воїнам, волонтери, на плечах яких тримається наша армія.  У нелегкі для нашої країни часи українці проявляють небувалий патріотизм, чудеса хоробрості, відданості своїй Батьківщині. Ми пишаємося проявами справжньої любові до своєї рідної землі, гордимося, що наша молодь надзвичайно патріотична і це довела своїми справами. Добровольцями ідуть в армію юнаки, увесь народ матеріально підтримує наші Збройні сили.

 
 

 

Базів В. Армагеддон на Майдані / Василь Базів. – К.: Український пріоритет, 2014 – 160 с.

Роман-реквієм «Армагеддон на Майдані», в основі якого покладено реальні події, герої й нелюди – перше художнє вербальне полотно про галактичні за своїм масштабом події в Україні, що увійшли у всесвітню історію під священною та магічною смислоформою – Майдан. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння з провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи.

Білецький С. Не рвіть Україну: збірник віршів та пісень з акордами про Майдан і АТО .- Хмельницький, Видавець ФОП Цюпак А.А, 2016 .- 104 с.

З-під пера автора вже вийшло близько 1100 віршів, 900 з яких написані за 5 останніх років. І нехай вірші, за словами спеціалістів, не завжди правильно вибудувані, вони щирі, емоційні, здатні розчулити, заставляють замислитись. Багато віршів покладено на музику. Свою творчість Сергій дарував учасникам Революції Гідності, нині постійно їздить на передову, підтримує наших воїнів.

Бондарчук Т. Кохання, розстріляне снайпером / Т. Бондарчук. — Хмельницький: «Поліграфіст-2», 2014. - 320 с.

До книги ввійшли спогади автора про коханого чоловіка, Героя Небесної Сотні, Героя України, патріота, голову Старокостянтинівської міської організації ВО «Свобода», націоналіста, члена виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, вчителя фізики Старокостянтинівської гімназії, почесного громадянина міста Старокостянтинова, та спогади побратимів, свободівців, друзів, однодумців, соратників, колег, учнів, громади міста Старокостянтинова про Людину, яка віддала своє життя за майбутнє України, загинула на вул. Інститутській у Києві, рятуючи поранених, 20 лютого 2014 року.

Вдовиченко Г. Маріупольський процес: роман .- Харків: Книжковий клуб. Клуб Сімейного Дозвілля», 2015 .- 288 с.

Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений українець і сепаратистка – чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть. Роман про втрати, біль, знову втрати…. Процес читання «Маріупольського процесу» був би легким (з огляду на стиль твору), якби не серйозність явищ, про які в ньому йдеться. Тому читачам може бути важко читати цю книгу, як важко буває читати звіти з фронту: за кожним рядком: страждання. Роман цей доповнює наші знання про війну і про українців на війні й породжує знання, що страждання минуть, а українці і Україна будуть…

Вітвіцька Н. Україна переможе. Книга десята: поезія, проза/ Н.В.Вітвіцька. -Хмельницький: Цюпак А.А., 2015. - 304 с.

Це третій збірник віршів та пісень автора. Твори – патріотичні, справжні українські, сучасні та близькі до серця свого народу України. Вони правдиво розкривають проблеми сьогодення. Книга присвячена борцям за незалежність, демократію і волю, справжнім патріотам рідної землі. Збірка дарує читачеві переживання, незабутні враження, світлі і прекрасні емоції у ліричних віршах, піснях та прозі. Твори письменниці глибоко патріотичні. Усі події у державі наша героїня пропустила через своє серце, серце жінки, матері. Вона була активною учасницею Майдану, політично обізнана і небайдужа до подій в Україні та світі. Переживання за долю України, рідного народу вилились болем у рядки. У книзі вміщено також світлини та список подолян, полеглих у боях за Україну.

Волонтери. Мобілізація добра [Текст] : збірка / С. Жадан та ін. ; уклад. і передм. І. Карпи. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 256 с.

Люди для людей! Під цим девізом працюють сотні волонтерів у зоні АТО. Сповнені болю та обурення, віри та гіркоти, суму та надії історії про тих, хто, забувши про спочинок, допомагає біженцям і бійцям АТО, ризикуючи власним життям намагається зберегти чуже. До книжки увійшли твори відомих українських авторів: С. Жадана, І. Карпи, М. Кідрука, Г. Вдовиченко, Л. Денисенко, І. Роздобудько, І. Славинської, Г. Шиян, А. Любки, К. Бабкіної.

Голосом Майдану [Текст] : твори про Майдан і путинсько-українську війну 2014 року : поезія і проза / ред., упоряд., авт. передм. Л. А. Сердунич. – Вінниця : Барановська Т. П., 2014. – 80 с. : іл.

До збірки увійшли поетичні та прозові твори хмельничан про революційні події 2013-2014 років та АТО на сході України. У цих творах – патріотизм, воля, сила духу, вірність, любов, надія та величезна скорбота за безсмертними героями України.

Гук Н. Євромайдан [звичайні герої] : [зб. розповідей] / Н. Гук. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 140 с.

Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».

Гуменюк Б. Блокпост: Вірші. Новели. Публіцистика .- К.: «Академія», 2016 .- 336 с.

Книга про теперішність України, якою живе Борис Гуменюк: «Якщо оглянутися на пройдене і пережите, на все що відбувається з нами в останні два роки, це нагадуватиме історію боротьби із хворобою. Незважаючи на невтішні діагнози та зловтішні прогнози недругів, українці не погодилися вмирати, вони знаходили сили, щоб подолати смертельну недугу». Країна стала блокпостом і зруйнувала зажерливий намір ворога. У ній знайшлися чоловіки, які знали, що без їхніх учинків країна впаде. Завдяки їм вона вистояла.: «Я жив і горів разом зі своєю країною»

Дашвар Л. Покров [Текст] : роман / Л. Дашвар. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2015.

Останні дні листопада 2013-го, країну лихоманить. Мар`яна не звертає уваги на це — усі її думки лише про чоловіка, який насправді не вартий сліз. Зустріч із дивним хлопцем Ярком змінює все. «Ти моя жінка», — сказав він. І від того стало так солодко... Та тепер не час насолоджуватися життям. Дівчина опиняється у вирі подій: чергування на Майдані, зникнення коханого, пошуки нащадків козака Дороша — спадкоємців величезного статку... Звідки ж Мар`яні знати, що чекає на того нащадка. Предки заповіли йому не лише скарб, а й родинне прокляття...

Кокотюха А. Вогняна зима [Текст] : роман . - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2015. - 350 с.

Ще вчора кожен мав своє життя, у якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013–2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції гідності, щоправда, по різні боки барикад.

Лойко С. Аеропорт : голов. кн. про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман / Сергій Лойко. — Нова допов. версія. — Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. — 373 с. : іл. — (Бестселер).

«Аеропорт» — це головна книга про війну, якої не мало бути і про героїв, які хотіли жити, але вмирали… Це не хроніка і не розслідування, а художній нарис, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Тобто про наше сьогоднішнє й учорашнє.

Майдан. Революція духу [Текст] : [мистецько-культурологічний проект] / авт. і куратор проекту Антін Мухарський. – Київ : Наш формат, 2015. – 312 с. : іл.

Великий повнокольоровий альманах і книга – це калейдоскоп, в якому зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 2013-2014 років, емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа. Це все є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить однойменний документальний фільм, присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану.

Материнська молитва. Українки – героям Майдану: Поезії/ Автори передмови – Т. Череп- Пероганич, Ю. Пероганич: - Київ: Видавництво «Наш Формат», 2014. – 69 с.

У збірнику вміщено поезії, присвячені захисникам України – героям Майдану 2013-2014 років. Автори творів – це і відомі поетеси, і звичайні жінки, яким болить доля України, і доля тих, хто став на шлях боротьби за неї. Для широкого кола читачів.

Небесна сотня / К.Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін. ; упоряд.: О.Трибушна, І.Соломко .- Харків: Фоліо, 2015 .- 206 с.:іл

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Положій Є. Іловайськ: розповіді про справжніх героїв / Євген Положій .- Харків: Фоліо, 2016 .- 378 с.

«Іловайськ» – книга про мужність, про подвиги, про неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів. Недаремно книга має підзаголовок "Розповіді про справжніх людей". Книга сумського автора, головного редактора сумської газети «Панорама» Євгена Положія написана по гарячих слідах серпня-вересня 2014 року. Він зібрав розповіді близько ста учасників тих подій і написав 16 вражаючих сюжетів, з’єднавши їх героями в один роман. Є в ньому кілька персонажів, долі які проходять через всю книгу: це - Грег із «Дніпра-1», Грім та медсестра Мурка з «Донбасу». Трохи більше двох років минуло від тих тяжких боїв в Іловайському котлі, але нічого не забулось і ще довго не забудеться. Для кожного з нас на довгі роки і десятиліття. Іловайськ завжди буде означати біль і гіркоту втрати. Страшна несправедливість мучить кожного небайдужого: цієї війни не повинно було бути, не повинні гинути наші хлопці, вчорашні водії, вчителі, інженери, лікарі, фермери… Так не повинно було бути… але так є – вони загинули страшною смертю. І ніхто за це не покараний, хоча ніяке покарання не допоможе рідним і близьким загиблих повернути радість життя.

Рудневич М. Я з небесної сотні : повість / М. Рудневич. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. — 182 с.

Герой повісті чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка навчається в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції… Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до столиці. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли…

Сердунич, Л. А. Зайдам-зась!: поезія, проза/ Л. А. Сердунич.- Хмельницький: Цюпак, 2016.- 80с.

Нова збірка подільської поетеси і громадської активістки Любови Сердунич – це твори громадянської тематики, зокрема, про національне піднесення під час всенародного повстання проти режиму Януковича (т. зв. Революції Гідности) та путлерівсько – української війни. У цьому не великому за обсягом доробкові – великий біль за долю України. Вимога часу і лейтмотив збірки – Україна передусім для українців. Видання стане у нагоді захисникам України, шанувальникам українського слова, культпрацівникам, навчителям, памолоді і всім, кому не байдужа доля рідної Неньки України.

Слабошпицький М. Велика війна 2014…: Україна: виклики, події, матеріали / М.Слабошпицький.- К.:Ярославів Вал, 2015 .- 320 с.

Стихійна антологія війни і літератури, складена з історій, які не повинні пропасти. Книжка-спроба документації подій 2014 року зі слів їх безпосередніх учасників – волонтерів, військових і бійців добровольчих батальйонів, митців і простих людей по обидва боки фронту, які мимоволі, а чи свідомо, потрапили у горнило війни.

Стрижний О. Менталітет Майдану: Хроніка подій – свідчення очевидців: нове видання. К.: - 2016 .- 192 с.

У цій книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Розгляд, зроблений не просто учасником Руху спротиву, але й психіатром, надає фактам неочікуване осмислення. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях – він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, в решті решт, діє. Аналізуючи поведінку учасників руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які залишилися «незадіяними». Завершується книга підсумком, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну в майбутньому.

Талан С. Оголений нерв : роман. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2015. - 538 с.

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі… Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв’язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами… Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової, чиї син і дочка опинилися по різні боки барикад… Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах…

Талан С. Повернутися дощем [Текст] : роман / С. О. Талан. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2016. - 448 с.

Чи була Настя готова до того, що чекало на неї, коли їхала з вантажем волонтерської допомоги для добровольців «Айдару»? Чи Геник та Уля сподівалися зустрітися живими по той бік Іловайського котла? Чи Богдана Стефанівна вірила, що колись знову збереться разом велика родина, яку, наче поле соняхів, перепахала війна? Щоб вижити, треба навчитися бачити у приціл ворога, а не живу людину. Проте одного разу ти побачиш там з дитинства знайомі риси…

 

Виставку підготувала: Раїса Олійник, бібліограф ЦРБ

Старосинявська ЦРБ, 2017 р

Нові надходження
Акція

Рекомендуємо
ознайомитись

Акція

Архів
записів

Акція

Наші партнери

Старосинявська громада
Старосинявська районна державна адміністрація
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
УБА
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Старосинявська селищна рада
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Конструктор сайтів - uCoz -->

Наша адреса:

смт. Стара Синява вул. Грушевського, 61

тел. (03850)2-03-30

e-mail: bibliosinyava@i.ua

Сайт://sinyava-cbs.at.ua

Графік роботи:

Щоденно з 9:00 до 18:00

Неділя з 9:00 до 17:00

Вихідний – субота

Остання середа місяця – санітарний день

Вхід адмін