Головна » 2018 » Сентябрь » 18 » Видавнича діяльність бібліотек: фаховість та креативність
Видавнича діяльність бібліотек: фаховість та креативність

Діяльність центральної районної бібліотеки як методичного та координаційного центру є різноманітною, краєзнавчою, методично спрямованою, охоплює всі напрями роботи книгозбірень Старосинявської ЦБС. Бібліотечними фахівцями розробляються методичні матеріали, які висвітлюють широкий спектр питань бібліотечної галузі, а також містять актуальні теоретичні та практичні поради, вказівки, рекомендації.

Видавнича робота бібліотек системи сьогодні є різноманітною, краєзнавчою та методично спрямованою, видається на власній комп’ютерній техніці. Діапазон широкий: бібліографічні, методичні, методико-бібліографічні, інформаційні, довідкові видання, рекомендаційні, матеріали передового досвіду, календарі, списки нової літератури, прес-дайджести, прес-релізи, краєзнавчі пам’ятки, історичні довідки, буклети, листівки, закладки. Тематика різноманітна - з усіх галузей знань, усіх сторін людського життя: історія, література та літературознавство, господарська діяльність, міжнародні відносини, культурна сфера, мистецтво, ювілеї письменників, митців.

З кожним роком видавнича діяльність бібліотеки покращується, тематика видань стає більш різноманітною та актуальною, удосконалюється якість друкованих видань. Доступ до цих матеріалів користувачі мають як в паперовому, так і в електронному вигляді.

За 9 місяців 2018 року заслуговують на увагу такі видання методично-бібліографічного відділу центральної районної бібліотеки:

-Батурин: сторінки історії (310 років від часу Батуринської трагедії (1708): історична довідка

-Берегиня людської душі, скарбниця знань : досвід роботи Олексіївської бібліотеки-філіалу з популяризації побутових ремесел, звичаїв, обрядів

-Бій під Крутами – бій за майбутнє України ( до 100-річчя подій під Крутами): бібліографічна пам’ятка

Уже 100 років справжнім символом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Соборну Україну є бій 29 січня 1918 р. біля залізничної станції Крути. Бібліографічна пам’ятка містить коротку історичну довідку, яка ілюструє героїчну подію української військової історії – бій під Крутами.

Мета видання – віддати данину шани і поваги хоробрим героям Крут, легендарним і водночас трагічним сторінкам нашої історії, формувати інтерес у користувачів до літератури про бій під Крутами.

-«День Європи- символ спільних цінностей» : методичні поради для сільських бібліотекарів до відзначення Дня Європи

-Краєзнавча робота бібліотек – як фактор соціокультурного розвитку громади: (досвід роботи бібліотек Старосинявської ЦБС у 2017 році): краєзнавче видання

-Лине слава козацька з далечі віків (до 370-річчя Пилявецької битви) : довідково-бібліографічне видання

Довідково-бібліографічне видання видано до 370-річчя Пилявецької битви, що є переможною битвою української армії, очолюваної Богданом Хмельницьким проти польських військ під Пилявцями.

До видання включено коротку історичну довідку про битву під Пилявцями, бібліографічний список літератури, кращі поетичні твори про цю вікопомну подію.

Видання буде корисне освітянам, працівникам культури, учнівській та студентській молоді, а також тим, хто цікавиться історією рідного краю.

-Старосинявський район за 2017 рік : інформаційний бюлетень

В даному виданні висвітлено основні важливі події соціально-економічного, політичного, екологічного та культурного розвитку Старосинявської громади за 2017 рік.

-Толерантність як людська цінність: методичні поради для сільських бібліотекарів до відзначення Міжнародного дня толерантності

-Пенсійна реформа: крок за кроком : інформаційний список літератури за І півріччя 2018

-Цікаво знати: Допомога на дітей: інформаційний список літератури

Прикріплення: Картинка 1