Головна » 2017 » Грудень » 4 » Семінар “Місце та роль бібліотеки в системі національно-патріотичного виховання молодих громадян України”

28 листопада 2017 року в читальному залі відбувся семінар “Місце та роль бібліотеки в системі національно-патріотичного виховання молодих громадян України” для бібліотечних працівників централізованої бібліотечної системи.

Програма семінару була насиченою і цікавою. Першою вітала колег в.о. директора ЦБС Ольга Миколаївна Іванець. Вона акцентувала увагу на тому, що національно-патріотичне виховання молоді є одним з основних у системі виховних завдань сучасних бібліотек, зокрема, побажала всім учасникам успіхів і плідної роботи.

Провідний методист Шамрай Н.В. у своєму виступі визначила основні складові патріотичного виховання користувачів в роботі бібліотек, також надала професійні поради щодо використання форм та методів бібліотечної роботи з національно-патріотичного виховання в умовах сьогодення. З консультацією «Роль бібліотеки у національно-патріотичному вихованні дітей. Форми роботи по залученню батьків, громадськості, керівників дитячого читання до співпраці» виступила завідуюча районною бібліотекою для дітей Зваричук Л.В., яка ознайомила бібліотекарів з формами і методами бібліотечної роботи з героїко-патріотичного виховання дітей та громадянськості, запропонувала бібліотекарям орієнтовну тематику бібліотечних заходів. Методичні рекомендації «Краєзнавство – дієвий засіб національно –патріотичного виховання дітей та молоді у бібліотеках» надала бібліограф ЦБС Олійник Р.І. Завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Лукачек Н.В. виступила перед колегами з бібліографічним оглядом літератури «Патріотизм у вчинках та літературній творчості сучасників». Серед представлених творів книги: «Небесна сотня», «Євромайдан. Хроніка в новелах», Дашвар Л. «Покров», Талан С. «Оголений нерв», «Розколоте небо», Фіалко Н. « Коли брати стають ворогами» та інші.

Пріоритетним напрямком у видавничій роботі методично - бібліографічного відділу є краєзнавча діяльність: видання, присвячені суспільно-політичним подіям, історії, культурі. Бібліограф ЦБС Олійник Р.І. презентувала методичні рекомендації «На часі патріотичне виховання молоді», в яких відображені матеріали щодо організації патріотичного виховання молоді для бібліотек системи. Досвідом роботи бібліотеки по національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління також поділилися бібліотекарі сільських бібліотек, з використання нових, дієвих форм роботи з користувачами. По закінченню семінару, його учасники мали змогу ознайомитися з книжковими виставками, отримали в допомогу для своєї роботи різні методичні розробки, сценарії заходів, презентації на тему патріотичного виховання.

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 82 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0