Головна » 2017 » Февраль » 13 » 2017 рік - рік Японії в Україні
2017 рік - рік Японії в Україні

2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих. Японська ментальність близька до української, адже народи є дуже поетичними, цінують традиції. Японія – міцна держава, яка ще до недавнього часу була закрита для Європи. Але японці зуміли показали, що їхня культура визначна, оригінальна та особлива. Чим здивує Україна друзів з Далекого Сходу? Оплетена легендами й давньою історією, мелодійними піснями та старими іконами, щирою душею й відчайдушною звитягою, неповторним співом і веселими танцями. Не менш цікавою для наших співвітчизників виявиться далека загадкова Японія. Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, що чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все - в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі. Унікальним також є ставлення японців до природи - воно сповнене глибокого споглядання і романтики. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. У Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ. Не можна не відзначити таку рису характеру японців, як чесність. У Країні Сонячного сходу активно працюють бюро знахідок, куди люди приносять загублені кимось речі. Ось така вона Японія. Є чого навчитися або хоч взяти за приклад.

В читальному залі бібліотеки організована книжкова поличка-знайомство до Року Японії в Україні, метою якої є ознайомлення користувачів з культурним рівнем країни, висвітлення шляхів всебічного зміцнення відносин дружби і партнерства між народами України та Японії в ознаменування 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин.

Пропонуємо читачам бібліотеки інформацію про надзвичайно цікаву та екзотичну країну, країну хмарочосів і найдавніших храмів, гейш і сакури, супертехніки і чайних церемоній; тут дивовижним чином поєднуються нанотехнології із стародавніми традиціями, деякі звичаї діють нарівні з законами. Виставка розрахована на широке коло читачів.

Переглядів: 659 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0