Головна » 2017 » Май » 19 » День вишиванки у Старій Синяві
День вишиванки у Старій Синяві

Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник українці передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом. Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів.

18 травня 2017 року Флешмоб у День вишиванки зібрав на центральній площі селища учнівську молодь у вишиваних сорочках, долучилися до заходу представники організацій та установ, які теж прийшли у вишиванках. Колона молоді та освітян крокували площею із Державним Прапором в центр містечка, де і відбувалися заходи з нагоди цієї дати.

Урочистості відкрила заступник селищного голови Світлана Лакуста, яка наголосила, що сьогодні у нашій громаді відзначається вперше чудове свято – народної, самобутньої, української культури — День вишиванки. Це свято не має ніякого політичного підґрунтя, його мета - це популяризація української культури і традицій. Українські пісні дарували учасникам флешмобу – Віка Грозіна, Наталка Федорчук, Даринка Гінгазова, яскраві танці продемонстрували учні Старосинявського НВК.

Працівники бібліотеки теж долучились до даних заходів та протягом дня знайомили своїх користувачів з виставкою, на якій представлено схеми вишивання рушників та серветок, матеріали про багатство та розмаїття української вишивки.

Переглядів: 569 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0