Головна » 2017 » Липень » 20 » День пам’яті «Голос крізь полум’я»
День пам’яті «Голос крізь полум’я»

18 липня 2017 року відбувся день пам’яті спаленого села Сьомаки фашистськими карателями у 1943 році. 74 роки тому тут відбулися події, про які неможливо забути ніколи – фашисти спалили 164 двори села Сьомаки, загинуло 184 жителі. В суботу 17 липня 1943 року в село вступив партизанський загін полковника Мельника, в загоні було багато поранених. За допомогу партизанам окупанти піддали жорстокій розправі жителів села… Це особливий день для жителів, чиї предки були жорстоко знищені, це - день скорботи та невгамовного болю.

У цей день у селі Сьомаки зібралися на мітинг-реквієм представники громадськості, жителі села, представники влади та козацтва, місцеві інвестори, щоби вшанувати пам'ять загиблих у далекому 1943-му.

На місцевому кладовищі, де місцеві жителі із в.о. старостою упорядкували місця захоронення, було проведено поминальну панахиду Благочинним Старосинявського району, митр. прот. УПЦ Іоанном Задвірним, участь у проведенні панахиди взяли отець Михайло Самуляк, настоятель храму у Новій Синявці, отець Варсомофій Качан, настоятель храму у селі Бабине, отець Степан Калинюк, настоятель храму в с.Місюрівці. Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих жителів села покладанням квітів до могил.

Мітинг-реквієм продовжили біля пам’ятника загиблим в центрі села. Захід відкрили виконанням Гімну України. Завідуючий Сьомаківським СБК Олександр Попсуй організував молодь села для проведення офіційної частини мітингу: ведучі розповідали про історію села, події 18 липня 1943 року, зачитували поіменно загиблих, декламували вірші та співали історичних пісень про ті далекі події під акомпанемент бандури.

Виступили учасники мітингу:

• в.о. старости Микола Попсуй
  • заступник голови райдержадміністрації Оксана Володимирівна Ліщишина
  • керуючий справами селищної ради Бондарчук Оксана Олександрівна
  • голова районної організації ради ветеранів війни і праці Василь Юхимович Димніч
  • заступник голови громадської акції «Потяг єднання України «Труханівська Січ» Андрій Петік-Бончужна
  • керівник господарства ПП «Сьомаківське» Сташко Василь Михайлович
  • Ірина Петрук, онучка Ганни Омельчишиної
  • Олена Бондар, представник ТОВ «АгроІнвест-зерно»

Учасники мітингу поклали квіти та вінки до пам’ятника загиблим, запалили свічі. Священики провели поминальну літію за загиблими жителями села. Інвесторами-аграріями та мешканцями села було підготовлено поминальний обід.

Бібліотекар сільської бібліотеки Гончарук Л.В. ознайомила підростаюче покоління з матеріалами історії свого села, які представлені на постійно діючій книжковій виставці «Чорний день села Сьомаки – 18 липня 1943 року». Трагічна історія села Сьомаки не має права на забуття.

Переглядів: 31 | Додав: Світлана | Рейтинг: 0.0/0